Çözüldü PSU'dan gelen tiz ses

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

CengizC

Centipat
Arkadaşlar başlıktakini biraz açmak gerekirse Everest EPS-1600A PSU'm var 400W galiba PSU'mdan memnunum ama PC'yi kapatınca çok tiz bir ses geliyor internette CW (Coil Whine) denen durumu biraz araştırdım fakat izlediğim videolarda PSU ve Ekran kartları yüke binince bu sesi çıkartıyor.

Aksine benim PSU çalışırken böyle bir ses çıkmıyor sadece PC kapanıp fanlar durduğu an cok ince tiz bir ses çıkıyor.

Bir bilgi daha vermek istiyorum internette araştırdım ıslık sesi çıkaran PSU'lar var çok fazla gürültü yapıyor benim PSU sadece dikkatli dinlenince anlaşılan bir tiz ses çıkartıyor.
Belki önemi vardır diye sistemim şöyle;
-Intel Core 2 Quad Q6600 2.4 GHz (overclock yapıldı 3.0 GHz)
-Gigabyte GA-G31M-S2L anakart
-2x2 4 GB DDR2 Kingston 800MHz RAM
-NVIDIA GT 1030 ekran kartı
-500 GB Samsung HDD
-Everest EPS-1600A peak 420W
Öğrenciyim bütcem dar genelde, PC'ye bir sıkıntı oluşturucaksabilmek istiyorum. Tamirini yaptirabilirsem yaptırırım eğer tamiri yoksa yeni PSU alabilirim maksat bileşenler ölmesin.
İlgi alakanız için şimdiden teşekkürler.

Çözüm
@CengizC çok uçurum fiyat farkları olmadığı için önerdim. Bu modelin fiyatı hem uygun, hem kaliteli. Karar senin. Diğer modelleri ben alternatif koydum, olurda ekran kartı falan güncellersin ileride diye.

Peki tavsiyen için teşekkür ederim.

@CengizC çok uçurum fiyat farkları olmadığı için önerdim. Bu modelin fiyatı hem uygun, hem kaliteli. Karar senin. Diğer modelleri ben alternatif koydum, olurda ekran kartı falan güncellersin ileride diye.

Kullandığın sistemine bu PSU'da yetecektir. 100W ileride GPU falan güncellersen hayat kurtarır.

Aslinda 400W PSU ile 500W PSU arasinda 30-40 TL fark var. Hemen hemen 30-40 TL için 100Wtan feragat etmek mantiksiz en iyisi 500W almak teşekkürler tavsiyeler için.
Arkadaşlar Power için para biriktiyordum o sırada bilgisayarı tanıdık bir abiye götürdüm orada da denedik. Bu ses hala vardi PC'nin egzoz fanı kapaliyken hala güç çekmeye çalışıyormuş. Çıkartınca düzeldi eger aynı sıkıntı ileride birinin daha başına gelirse diye konuyu cozuldu olarak değiştiriyorum. Tavsiyem böyle bir şey başınıza gelirse butun parcaları tek tek sökün takın.
İyi forumlar.

Peki tavsiyen için teşekkür ederim.

Kullandığın sistemine bu PSU'da yetecektir. 100W ileride GPU falan güncellersen hayat kurtarır.

Aslinda 400W PSU ile 500W PSU arasinda 30-40 TL fark var. Hemen hemen 30-40 TL için 100Wtan feragat etmek mantiksiz en iyisi 500W almak teşekkürler tavsiyeler için.
Arkadaşlar Power için para biriktiyordum o sırada bilgisayarı tanıdık bir abiye götürdüm orada da denedik. Bu ses hala vardi PC'nin egzoz fanı kapaliyken hala güç çekmeye çalışıyormuş. Çıkartınca düzeldi eger aynı sıkıntı ileride birinin daha başına gelirse diye konuyu cozuldu olarak değiştiriyorum. Tavsiyem böyle bir şey başınıza gelirse butun parcaları tek tek sökün takın.
İyi forumlar.

Çözüm
Arkadaşlar sakin tartışmaya gerek yok 500 veya 600w lik bir psu ya gerek var mı sormak istiyorum bilgisayar bilesenlerim cok fazla watt yemediginide belirtmek isterim zira psu hesaplama sitelerinde ortalama 250 veya 275 watt güç yiyor 600 watt sizcede bu sistem abartı olmaz mı
Dipnot: sisteme upgrade yapmayacağım espor oyunlar oynuyorum (lol,cs vb.) AAA tabir edilen oyunlarla işim yok
Sadece Watt'ına bakmakla olmaz bu iş. PSU Güvenilirmi buna da bakmak lazım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı