PSU'dan gelen uçak sesi

M.Arda Solmaz

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Öncelikle iyi forumlar, birkaç gün önce ekran kartı birdenbire ısınmaya başladı ve fan devri birden arttı diye konu açmıştım ve rahatsız edici bir ses geliyor diye belirtmiştim, fakat dün gece fark ettim ki o ses PSU'dan geliyor. PSU mayıs ayında almıştım çok memnundum gram ses yoktu, fakat şu son 2 ay PC yükteyken hafif titreme sesi geliyordu fakat çok rahatsız edici olmadığı için üstüne düşmedim. Ama şu son 10 gündür bu ses var ve çok rahatsız ediyor. Aşağıya video bıraktım. Videoda ekran kartı %100 yükte Witcher 3 oynarken ki hali PC'nin. Fanlara yaklaştırdığımda görüldüğü gibi haliyle rüzgar sesi geliyor fakat PSU ya yaklaştırdığımda çok korkunç bir ses geliyor.

Videoda PSU'nun sesi daha iyi duyulsun diye ekran kartının fanlarını %25'e çektim ama %70'i geçmedikten sonra ekran kartım ses yapmıyor zaten sessiz çalışıyor. Şimdi size sorum ben bu PSU ya ne yapayım? Nasıl test edebilirim? OCCT indirdim ama bir şey anlamadım. Bir de bu ekran kartının ısınması PSU ya bağlı olabilir mi? Çünkü daha öncelerde Full yükte %39 fan hızıyla Max 68-70 derece çalışan ekran kartı şimdi %57 fan hızında 72-74 derece çalışıyor Full yükte.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

HWiNFO üzerinden voltaj değerlerine bakın. Özellikle 12V kanalında.

OCCT PSU crash veriyorsa garantilik zaten.

Şöyle iki görsel var, doğru mu attım? Nereye gireceğimi tam olarak söyler misiniz?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG2.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG2.PNG
    32,8 KB · Görüntüleme: 28
  • Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    10,1 KB · Görüntüleme: 36
Evet, doğru girmişsiniz. Verilen voltajlar doğru gözüküyor. PSU'nuz kaç aylık?

Mayıs ayında aldım 7 aylık falan yani İncehesap Gaming gecesinden almıştım. İlklerde hiç sıkıntı yoktu gram ses çıkarmıyordu fakat son 10 günde bu ses var.

Temizledikten sonra kasayı masanın altından kaldırıp masanın üstüne yerleştirdim PSU'nun etrafındaki pisliği ve içinden çıkan tozu görmeliydiniz :( şu an masanın üstünde ve 15 dakikadır Witcher 3 oynuyorum ekran kartı %100'de şimdi o sesten eser yok ses gitti fakat o crash yazısı moralimi bozdu.

Mayıs ayında aldım 7 aylık falan yani İncehesap Gaming gecesinden almıştım. İlklerde hiç sıkıntı yoktu gram ses çıkarmıyordu fakat son 10 günde bu ses var.

Temizledikten sonra kasayı masanın altından kaldırıp masanın üstüne yerleştirdim PSU'nun etrafındaki pisliği ve içinden çıkan tozu görmeliydiniz :( şu an masanın üstünde ve 15 dakikadır Witcher 3 oynuyorum ekran kartı %100'de şimdi o sesten eser yok ses gitti fakat o crash yazısı moralimi bozdu.

O kadar bir şey olmaz üzülme bu kadar =)

Garantiye gönderin, PSU'nun içini açmak oldukça tehlikelidir ve garanti dışı bırakacaktır ürününüzü sakın denemeyin. PSU'da bir sıkıntı var crash da veriyor zaten.

Ekrana display sinyal yok yazısı çıkıyor ve kasadan uçak sesi gibi yüksek bir ses çıkmaya başlıyor bu neden kaynaklanıyor olabilir ekran kartının sürücülerini silip tekrar yükledim sanırım PSU'dan kaynaklanıyor ne yapmalıyım oyuna girmeye korkuyorum bazen normal google'da dolaşırken bile aynı şey oluyor

Ekrana display sinyal yok yazısı çıkıyor ve kasadan uçak sesi gibi yüksek bir ses çıkmaya başlıyor bu neden kaynaklanıyor olabilir ekran kartının sürücülerini silip tekrar yükledim sanırım PSU'dan kaynaklanıyor ne yapmalıyım oyuna girmeye korkuyorum bazen normal google'da dolaşırken bile aynı şey oluyor
Sinyal yok yazısı çıktıktan sonra mı sistem yüksek ses çıkarmaya başlıyor? Ayrı bir konu açın, yardımcı olalım.

Geri
Yukarı