Çözüldü PSU'dan yanık kokusu ve ses geliyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

mauenamma

Hectopat
Arkadaşlar, bugün bilgisayar açılmayınca 3-4 kere ardı ardına güç düğmesine bastım. Basınca hoparlörden aşırı cızırtı geldi ve hafif bir yanık kokusu geldi. PSU'dan kulak çınlaması gibi titreşim sesi zaten geliyordu onu yapınca daha da arttı. PSU galiba daha çok güç vermeye başladı ki donanımım için iyi değil. Nasıl çözebilirim?

Son düzenleme:
Çözüm
Arkadaşlar kasayı açıp baktım. Marka: EVGA EPS - 1660c. 7,5 yıl kullanıldı.
Pardon 3 yıl kullanmışım ve markası EVEREST idi EVGA değil. Neyse bilgisayarcıya gittik ve PSU'yu açtı, portları yanmış o yüzden de yersiz şekilde güç çekip dengesizce güç vermiş(Galiba portlar fan çalışmadığı için yanmış). Fare de bu yüzden garip davranıyormuş, PSU değiştirildi ve çözüldü.
Arkadaşlar, bugün bilgisayar açılmayınca 3-4 kere ardı ardına güç düğmesine bastım. Basınca hoparlörden aşırı cızırtı geldi ve hafif bir yanık kokusu geldi. PSU'dan kulak çınlaması gibi titreşim sesi zaten geliyordu onu yapınca daha da arttı PSU galiba daha çok güç vermeye başladı ki donanımım için iyi değil. Nasıl çözebilirim?

Markası nedir? Bir de o PSU ömrünü tamamlamış, sisteminize zarar verebilir. En kısa sürede değiştirin.

Hocam bu pek çözülücek bir şey değil. PSU marka model belirtir misiniz? Tavsiyem direkt olarak yeni PSU almanızdır. Ömrünü tamamlamış muhtemelen, sisteminize zarar verebilir.

PSU ömrünü dolduruyor gibi. PSU arızasının düzeldiğini hiç duymadım şimdiye kadar. Ses gelmesinin sebebi de muhtemelen PSU çok ısındığı için fanları çok hızlı dönüyor.

Pardon 3 yıl kullanmışım ve markası EVEREST idi EVGA değil. Neyse bilgisayarcıya gittik ve PSU'yu açtı, portları yanmış o yüzden de yersiz şekilde güç çekip dengesizce güç vermiş(Galiba portlar fan çalışmadığı için yanmış). Fare de bu yüzden garip davranıyormuş, PSU değiştirildi ve çözüldü.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı