PSU'larda kaç amper üstü ani akım risklidir?

kandes2

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
PSU'larda kaç amper üstü ani akım risklidir?

Bu değer iyi bir PSU'da (mesela RM750X) kaç olmalı?

Ortalama bir PSU'da (mesela High Power 750W Performance Gold) kaç olmalı?

Ortalamanın biraz altı bir PSU'da (mesela ZM550 GVII) kaç olmalı?

Son düzenleyen: Moderatör:
@hadwiger

ZM550 GVII kötü bir model değil, dalgalanma, voltaj regülasyonu gibi konularda iyi.

Fakat evrensel olarak ZM550 GVII ortalamanın bir tık altı.

Ülkemizde PSU pek ciddiye alınmıyor genelde.

Ve sorumun cevabı dışında 3 adet mesaj gelmiş :)
Ben Sharkoon SHP650 kullanıyorum ama. Çok iyi bir PSU değil ama Rampage Everest gibi C4 değil.

O kadar emin olmazdım.

VS2012 ile aynı iç yapıda, VS2012 için yabancı bir kaynakta ''olası durumlar için risk teşkil ediyor'' yazılmış.

CPU güç kablosu kısa deniliyor. Doğru mudur?

Evet bayağı zor yetişti. Terledim yani öyle diyeyim. Arkadan dolaştırdım anakartı tekrardan sökmek zorunda kaldım kabloyu arkadan yetiştirmek için büyük bir kasa alınacaksa önermem bende Zalman N5 mf vardı.
@hadwiger

ZM550 gvıı kötü bir model değil, dalgalanma, voltaj regülasyonu gibi konularda iyi.

Fakat evrensel olarak ZM550 gvıı ortalamanın bir tık altı.

Ülkemizde PSU pek ciddiye alınmıyor genelde.

Ve sorumun cevabı dışında 3 adet mesaj gelmiş :)

O kadar emin olmazdım.

vs2012 ile aynı iç yapıda, vs2012 için yabancı bir kaynakta "olası durumlar için risk teşkil ediyor" yazılmış.

Yani ben forumlarda ve alıcı yorumlarında olumsuzluk görmedim. Sharkoon PSU patladı diyen de görmedim. Ve bende memnunum yani gayet sessiz çalışıyor. İç yapısı kötü olabilir ona yorumum yok. Korumaları gene mevcut ama yeni PSU'lara göre az koruması bulunmakta.

Son düzenleme:
Yani ben forumlarda ve alıcı yorumlarında olumsuzluk görmedim. Sharkoon PSU patladı diyen de görmedim. Ve bende memnunum yani gayet sessiz çalışıyor. İç yapısı kötü olabilir ona yorumum yok. Korumaları gene mevcut ama yeni PSU'lara göre az koruması bulunmakta.

Alıcı yorumlarına PSU gibi ürünlerde bakılmalı. ''Aaa, PSU'yu fişe takınca PSU çalıştı. 5 yıldız!''

İç yapı zaten en önemli şeydir, iç yapısı kötü olunca geriye ne kalıyor ki? Fan gibi ürünler kalıyor.

Pek kaliteli olduğunu sanmıyorum, önermiyorum da.

Alıcı yorumlarına PSU gibi ürünlerde bakılmalı. "AAA, PSU'yu fişe takınca PSU çalıştı. 5 yıldız!"

İç yapı zaten en önemli şeydir, iç yapısı kötü olunca geriye ne kalıyor ki? Fan gibi ürünler kalıyor.

Pek kaliteli olduğunu sanmıyorum, önermiyorum da.

Yani hiç olmasa Rampage, Gamepower, Everest PSU almaktan iyidir.

Yeni konular

Geri
Yukarı