PSU'ların kapasitörlerinin kalitesini nasıl anlarız?

Her şey kapasitör kalitesiyle belirlenmez ki, başka bir sürü faktör var. CM'nin de kötü bir PSU serisi vardı yanlış hatırlamıyorsam, hatasız marka yok.

Bildiğim kadarıyla MVE serisi kaliteli bir PSU serisi, ve daha önce önerildiğini gördüm.
Her şey kapasitör kalitesiyle belirlenmez ki, başka bir sürü faktör var. CM'nin de kötü bir PSU serisi vardı yanlış hatırlamıyorsam, hatasız marka yok.

Ve biraz bakınca CapXon marka kapasitörünün kalitesiz olduğunu duydum.

Gönül isterdi ki bütün markalar dört dörtlük PSU üretsin, biz de istediğimizi alalım ama maalesef işler öyle değil, marifet tüm özelliklerin dengeli olduğu bir modeli bulabilmekte.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
İncelenmiş galiba o model. İzlemediysen fikir sahibi olmak için izleyebilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
İncelenmiş galiba o model. İzlemediysen fikir sahibi olmak için izleyebilirsin.

Hocam High Power Eco serisinin kapasitörlerine nereden ulaşabilirim?

12V kanalından tüm gücün hemen hemen hepsini veriyor denebilir üstelik 8 + (4+4) pin girişi var ve korumaları da yerine fiyatı da iyi o zaman performance GD mi önereceğiz? :D

Bildiğim kadarıyla bir PSU'da kapasitör en önemli şeylerden biri.

Hatta bir kere şöyle bir yazı görmüştüm: ''Kapasitör kalitesiz olduktan sonra istediği kadar koruma olsun işe yaramaz''
High Power Japon ya da Tayvan mali kapasitör kullanıyor.

Japon veya Tayvan malı kapasitörler iyi mi?

Çünkü Gamepower GP500 modelinde de japon malı kapasitör kullanıldığını gördüm.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı