PSU'ların kapasitörlerinin kalitesini nasıl anlarız?

Kapasitör önemli tabii ama tek başına bir anlam ifade etmiyor. Bu bilgisayarın sadece ekran kartının güçlü ya da kaliteli olması ama diğer bileşenlerin kalitesiz olmasi gibi olur. Ha amacınız bu markaların kaliteli olduguna inanmak ya da inandırmak ise amacınız orası ayrı. Tabii sunu da eklemek lazım. Her Japon kapasitor kaliteli anlamına gelmiyor. Size kendini kanıtlamış olan markalari attim.

Kapasitör önemli tabii ama tek başına bir anlam ifade etmiyor. Bu bilgisayarın sadece ekran kartının güçlü ya da kaliteli olması ama diğer bileşenlerin kalitesiz olmasi gibi olur. Ha amacınız bu markaların kaliteli olduguna inanmak ya da inandırmak ise amacınız orası ayrı. Tabii sunu da eklemek lazım. Her Japon kapasitor kaliteli anlamına gelmiyor. Size kendini kanıtlamış olan markalari attim.

Peki son bir sorum var.

Cooler Master MWE 550W PSU'nun içinde CapXon marka kapasitör var, CapXon marka kapasitör kalitesiz diye biliyorum.

Bu durumda MWE 550W kalitesiz bir PSU mu?

Buradan alacak olduğunuz PSU'ya bakabilirsiniz. Genel olarak merdiven altı markalar dışında bir çok model bulunuyor. Orta segment bir sistem için B ve B+ üstü bir model yeterli gelecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı