PSU'nun içindeki beyaz sıvı

Emirhan244

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar PC açılmıyordu PSU'dan şüphelendim PSU'nun içini açınca içindeki tüplerden beyaz bir sıvı akıp kurumuş halde buldum bu nedir? Termal macun ve slime gibi.

Arkadaşlar PC açılmıyordu PSU'dan şüphelendim PSU'nun içini açınca içindeki tüplerden beyaz bir sıvı akıp kurumuş halde buldum bu nedir? Termal macun ve slime gibi.
Hocam bahsettiğiniz şey yalıtım malzemesi, herhangi bir akıntı vs. değil.
Şundan bahsediyorsanız:

1664305812830.png

Bileşenlerin titreşim vs yapmaması için döktükleri bir çeşit yapıştırıcı, sıkıntı değil, yüksek sıcaklıklara dayanıklıdır. Sadece biraz koku yapabiliyor hepsi o kadar.

Resim bu, net değil kusura bakmayın. PSU'dan şüpheleniyorum çünkü dün akşam Power kablosundan bir cızırtı geldi ve PC kapandı. Tekrar actigimda klavye mouse ışıkları yanmamaya başladı ve monitörde de görüntü yoktu. Ama PSU fanı dönüyor.

Dosya Ekleri

• 20220927_231356.jpg
    20220927_231356.jpg
    85,4 KB · Görüntüleme: 94
Son düzenleyen: Moderatör:
Tamamdır, üretim sırasında sıkılmış macun benzeri bir yapıştırıcı o, o konuda bir sorun yok. Sorunu başka yerde arayın. Daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa bilgisayarın tepki vermemesi hakkında yeni konu oluşturabilirsiniz mesela.

Tamamdır, üretim sırasında sıkılmış macun benzeri bir yapıştırıcı o, o konuda bir sorun yok. Sorunu başka yerde arayın. Daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa bilgisayarın tepki vermemesi hakkında yeni konu oluşturabilirsiniz mesela.
Oluşturduğum konu var fakat herhangi bir çözüme ulaşamadım ne yazık ki.

Geri
Yukarı