PSU'nun yeterli olduğuna nasıl bakılır?

O sistem çok güç çekmez, benim 6600 bile yükte 100watt çekiyor. İşlemci ve diğer bileşenler toplamda fazla fazla 150W çekse bile yoracağını zannetmem. Tabii PSU olayı sinsi bir olay, uygun fiyatlı bir fırsat denk getirirseniz işi sağlama almakta fayda olur.

Zaten genel olarak birçok bilgisayar kanalı aldığım sistemi incelemiş ve PSU'nun sisteme yeteceğini ve ileride değişmenin mantıklı olduğunu söylemişler

6-7 ay kullan sorun yok. Sadece elektrik kesilirse fazla çabuk zarar görür.

Sistemimin güç tüketimi az o yüzden yormaz diye düşünüyorum elektrik kesintisi de şans işi diyebiliriz biraz

@ChaosBoost @M5Sakarya etiketlemediğim birkaç kişi daha teşekkür ediyorum yardımlarınız için kafama takılan bir soru olursa rahatsız etmeden sorabilir miyim?

3060 ekran kartı i5 11400 işlemcim var 3 ay oldu kasayı toplayalı vatandan aldım PSU Power Boost 650W bende forumlarda gördüm yok C4 yok kötü filan bunların hepsi yalan dostum gönül rahatlığıyla kullan 1 kişi kötü deyince onlarca kişi hiçbir bilgisi olmadan kötülüyor o markayı ayrıca kötü bir marka olsa büyük firmalar bu markayla çalışmaz ürününü sitemlerine eklemez çünkü zararlı onlar çıkar 4 ay oldu her oyunu oynuyorum rahat olabilirsin.

3060 ekran kartı i5 11400 işlemcim var 3 ay oldu kasayı toplayalı vatandan aldım PSU Power Boost 650W bende forumlarda gördüm yok C4 yok kötü filan bunların hepsi yalan dostum gönül rahatlığıyla kullan 1 kişi kötü deyince onlarca kişi hiçbir bilgisi olmadan kötülüyor o markayı ayrıca kötü bir marka olsa büyük firmalar bu markayla çalışmaz ürününü sitemlerine eklemez çünkü zararlı onlar çıkar 4 ay oldu her oyunu oynuyorum rahat olabilirsin.
Gerçekten kötü olduğu gerçeğini değiştirmez. Sen sorun yaşamadın ama Platoon kullanan arkadaşım i5 2. Nesil işlemci ve r7 240 sistemi çöp oldu.
Power boost kullanan bizzat benim eski sistem pilav yanığı gibi yaktı sadece 1 elektrik kesintisi ve anında gelişi ile.
Yine Power boost kullanan başka arkadaşım PSU'nun içini açıp o halkalar var ya ne kadar az olduğunu bu yüzden sorunu gösterdi.
Yani sadece benim bile 4-5 tane bu gibi PSU ile olaylarım var.
Mesela Zalman kullanan arkadaşım sorun yaşadı ancak sorunun üretim hatası olduğu anlaşılınca tamamen yeni PSU verildi.

Yani diyorum ki kalitesiz mal gerçekten kalitesizdir. Bizzat kendin anlıyorsan içini açıp komponentlerin "çıt kırıldım" olduğuna bakabilirsin. :)

...yok C4 yok kötü filan bunların hepsi yalan dostum gönül rahatlığıyla kullan 1 kişi kötü deyince onlarca kişi hiçbir bilgisi olmadan kötülüyor o markayı ayrıca kötü bir marka olsa büyük firmalar bu markayla çalışmaz ürününü sitemlerine eklemez çünkü zararlı onlar çıkar 4 ay oldu her oyunu oynuyorum rahat olabilirsin.
C4 kismina katilirim ama kotu degil kismina katilmam, sebepleri belli.

Firmalarin calisip sistemlerine koymasinin sebebi iyi olmasindan degil, fiyattan kismak tum mevzu. Millet ekran kartina islemciye para veriyor, PSU'ya baksalar emin ol bugun Pylon'dan asagi bir PSU gormezdin.

C4 kismina katilirim ama kotu degil kismina katilmam, sebepleri belli.

Firmalarin calisip sistemlerine koymasinin sebebi iyi olmasindan degil, fiyattan kismak tum mevzu. Millet ekran kartina islemciye para veriyor, PSU'ya baksalar emin ol bugün Pylon'dan asagi bir PSU gormezdin.

Emin olun korkuyorum sistemi açasım bile gelmiyor bu yorumlardan sonra

Gerçekten kötü olduğu gerçeğini değiştirmez. Sen sorun yaşamadın ama Platoon kullanan arkadaşım i5 2. Nesil işlemci ve R7 240 sistemi çöp oldu.
Power Boost kullanan bizzat benim eski sistem pilav yanığı gibi yaktı sadece 1 elektrik kesintisi ve anında gelişi ile.
Yine Power Boost kullanan başka arkadaşım PSU'nun içini açıp o halkalar var ya ne kadar az olduğunu bu yüzden sorunu gösterdi.
Yani sadece benim bile 4-5 tane bu gibi PSU ile olaylarım var.
Mesela Zalman kullanan arkadaşım sorun yaşadı ancak sorunun üretim hatası olduğu anlaşılınca tamamen yeni PSU verildi.

Yani diyorum ki kalitesiz mal gerçekten kalitesizdir. Bizzat kendin anlıyorsan içini açıp komponentlerin "çıt kırıldım" olduğuna bakabilirsin. :)

Sistemi açasım kalmıyor artık yüksek ihtimal alana kadar açmayacağım

Emin olun korkuyorum sistemi açasım bile gelmiyor bu yorumlardan sonra.
PSU kotu buradan size yalan soyleyemem, ama patlayacak bir unite de degil. Sistemi acmaktan korkmayin yani o kadar da degil.

Emin olun korkuyorum sistemi açasım bile gelmiyor bu yorumlardan sonra
Sorun değil o kadar ancak kalitesiz olduğunu bil yeter. 1 sene kullanmak istemiyorsan sorun yok. Sadece Çin malı parça takmışsın gibi düşün. Elektrik kesintisi voltaj sorunu yok ise 3-5 ay idare eder.

Geri
Yukarı