PTT çalışanı nasıl şikayet edilir?

433725

Hectopat
Bugün Papara hesabıma 5 TL yatırmak üzere PTT'ye gittim. ATM çalışmıyordu. Bu yüzden içeri girip 5 TL para yatırmak istediğimi söyledim fakat eve gelip makbuza baktığımda hesabıma 1 TL yatırıldığını 4 TL masraf olarak PTT'de kaldığını gördüm. %80 komisyon gibi bir şey bu. Yani 100 TL para yatırmak istesem 20 TL yatacaktı. Bunun olması imkansız. Orada ki çalışanın bir hırsızlık yaptığını düşünüyorum. Kimi arayıp şikayet edebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
1653487351956.png

Boş konuşmadan önce uygulamaya girip bakabilirdin komisyonlara. 400 lira yatırsan da 5 lira yatırsan da 4 lira alınıyor. Hırsızmış.

Eki Görüntüle 1399139

Boş konuşmadan önce uygulamaya girip bakabilirdin komisyonlara. 400 lira yatırsan da 5 lira yatırsan da 4 lira alınıyor. Hırsızmış.
Hocam ne olursa olsun "5 TL yatırmak istiyorum." denildiyse çalışan kişinin 9 TL ücret talep etmesi gerekiyor. Ama çalışan kişi sisteme 5 TL girip, Papara kendisi içeriden 4 TL kesiyorsa orada haklısınız tabi ki.

Hocam ne olursa olsun "5 TL yatırmak istiyorum." denildiyse çalışan kişinin 9 TL ücret talep etmesi gerekiyor. Ama çalışan kişi sisteme 5 TL girip, Papara kendisi içeriden 4 TL kesiyorsa orada haklısınız tabi ki.
Bu, sisteme bağlı. PTT komisyonunu o para içerisinden alıyor. İninal'a Şok'tan para yükleyeceğin zaman Şok, parayı ayrı tahsis ediyor.

Yüzde seksen komisyon aldığını nereden çıkardınız? Bence 4 lira işlem ücreti almış. Bu arada hahahahahah iyi güldüm hakkını helal et :D

Hırsızlık olduğunu sanmıyorum fakat şöyle olabilirdi; '5 lira ücret yatıracağınız ücretin karşılığında hesabınıza 1 lira geçecek. Bunun 4 lirasi işlem ücreti olacak' şeklinde olabilirdi. Bu bilgiyi aktarmadı ise personele hatalı diyebilirsiniz. Bunun karşılığında bir evrağa imza attınız sanırım, bu da okuyup anladığınızı gösterir.

Hırsızlık olduğunu sanmıyorum fakat şöyle olabilirdi; '5 lira ücret yatıracağınız ücretin karşılığında hesabınıza 1 lira geçecek. Bunun 4 lirasi işlem ücreti olacak' şeklinde olabilirdi. Bu bilgiyi aktarmadı ise personele hatalı diyebilirsiniz. Bunun karşılığında bir evrağa imza attınız sanırım, bu da okuyup anladığınızı gösterir.
Papara'nın sitesinde açıkça belirtilmiş komisyonlar. Personelin suçu yok.

Eki Görüntüle 1399139

Dostum 5 TL'nin %5'i 5 kuruş yapar. Bende girip okumayı biliyorum herhalde. Ama yorumun için sağol genede.

Düzeltme: Dipnotu görmemişim kusura bakmayın.

Yüzde seksen komisyon aldığını nereden çıkardınız? Bence 4 lira işlem ücreti almış. Bu arada hahahahahah iyi güldüm hakkını helal et :D
Helal olsun sorun yok. Ne deniyorsa işte işlem ücreti, komisyon...

Papara'nın sitesinde açıkça belirtilmiş komisyonlar. Personelin suçu yok.
Paparanın sitesinde %1 olarak belirtiliyor dostum hesaplarsan %80 kesinti yapılmış.(eski cevap)

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı