PTT "Cihet hazırlama listesine eklendi" ne demek?

NotCry

Picopat
Arkadaşlar bu nedir ve bugün elime ulaşır mı kargom?

ptt.PNG

Cihet hazırlama listesine eklendiği yazıyorsa, bir sonraki gün dağıtıma çıkacak anlamına geliyor genelde. Yarın gelecektir. Bazıları bir sonraki gün de gelmediğini söylemiş ama bende böyle yazdığında bir sonraki gün geliyor.

Arkadaşlar bu nedir ve bugün elime ulaşır mı kargom?

Eki Görüntüle 685846
Cihet verildi ifadesi dağıtıma çıktığını, gün içinde teslim edeceğini anlamına geliyor. Cihet listesine eklendi ise genelde bir sonraki günün dağıtım listesini ifade eder diye biliyorum. Cihet listesine eklendiği günün akabinde size ulaşır.
Google amcaya sor .

Cihet hazırlama listesine eklendiği yazıyorsa, bir sonraki gün dağıtıma çıkacak anlamına geliyor genelde. Yarın gelecektir. Bazıları bir sonraki gün de gelmediğini söylemiş ama bende böyle yazdığında bir sonraki gün geliyor.

Aga vallahi ben anlamadım ya bu işi cumartesi günü mü ne sipariş verdim normalde salı günleri gelir PTT Kargo çok yavaş cidden 4 günde getirmek nedir be :D.
cihet verildi ifadesi dağıtıma çıktığını, gün içinde teslim edeceğini anlamına geliyor. cihet listesine eklendi ise genelde bir sonraki günün dağıtım listesini ifade eder diye biliyorum. cihet listesine eklendiği günün akabinde size ulaşır.
Google amcaya sor.

Google amcayada sordum zaten soracak olsam buraya yazmam kankam ^^

Aga vallahi ben anlamadım ya bu işi cumartesi günü mü ne sipariş verdim normalde salı günleri gelir PTT Kargo çok yavaş cidden 4 günde getirmek nedir be :D.

Yarın yada ertesi gün eline ulaşır. Tabi PTT'ye bağlı. Belki 1 hafta sonra. Kim bilir...

Ben de geçen hafta perşembe kargoya verildiğini gördüm, bugün geldi. 5 gün kadar sürdü yani. PTT yavaş getiriyor, duruma göre hızlanabiliyor. Ama bende cihet listesi bile yazmadı, sende yazmış. Yarın veya sonraki gün gelir ama bana cihet listesi yazdıklarından bir gün sonra geliyordu.

Ben de geçen hafta perşembe kargoya verildiğini gördüm, bugün geldi. 5 gün kadar sürdü yani. PTT yavaş getiriyor, duruma göre hızlanabiliyor. Ama bende cihet listesi bile yazmadı, sende yazmış. Yarın veya sonraki gün gelir ama bana cihet listesi yazdıklarından bir gün sonra geliyordu.

Anladım teşekkür ederim.

Kankam burada PTT'de çalışan postacı bulamazsın buradan bilgi verecek kişi de googledan bakıp yazar .Hayırlı beklemelerin olsun.

Kankam burada PTT'de çalışan postacı bulamazsın buradan bilgi verecek kişi de Google'dan bakıp yazar. Hayırlı beklemelerin olsun.

Sen Google'dan bakıp yazıyorsan herkes öyle mi yapıyor demek bu? Evet konu gayet basit, daha önce açılmış bir sürü site ve konu var bu durumla ilgili ama arkadaş belki de tecrübeleri soruyor? Mesela ben her zaman 1 gün sonrasında elimdeydi dedim o listeden sonra. Arkadaş da farkında zaten, konuda araştırdım diye belirtse iyi olurdu tabi o ayrı konu.

Geri
Yukarı