PTT ininal Kart'ı yuttu

Hokkabaz Gibiyim

Hectopat
ininal Kart'tan para çekmem lazımdı. Kart girme yeri çok sert. Kartı normalde kendi çekmesi gerekirken sen sonuna kadar ittiriyorsun sonra kendi çekiyor. Neyse kartı girdirdim hemen ekrana uyarı geldi kartı ters taktınız diye çip tarafı üste gelsin fakat kartı doğru taktım sabah da 2-3 kere denedim o hatayı vermedi kart çizik çizik oldu. Sonra kartı verdi ben kartı çıkartamadım sürekli elimden kayıyordu. 1 cm dışarı çıkartmış almamı bekliyorlar. 10 saniye falan alamadım sonra birden kartı içine çekti. Ekranda şubeye başvurun diye bir yazı çıktı. Aynı olay arkadaşımın başına farklı bankada gelmişti onun kartını vermediler. Benimkini nasıl alabilirim? İçinde de biraz para var. Uygulamaya giriş de yapamıyorum.

Şubeye gidip istemeyi deneyin.

Hocam, yeni bir Ininal Kart alıp kullanmaya devem edebilirsiniz. Ancak bunun için uygulama şart. Eğer uygulamayı hallederseniz eski kartınızdaki parayı yeni hesaba aktarabilirsiniz. Tabi 2 TL gibi bir ücreti vardı, sanırım.

Bu arada kesinlikle sizin hatanız, yanlış takmazsanız öyle bir uyarı vermez ATM hiçbir şekilde, artık neye acele ettiyseniz o anda... Yapmanız gereken kartın yuttuğu ATM'nin bağlı olduğu şubeye, yanında şube yoksa da ATM'nin numarasıyla ATM'nin bağlı olduğu bankaya başvurmak.

ATM arızalıysa başka ATM'ye gitmen lazımdı. İşlem yapmadığın için kartı yutmuş ama 10 saniye yerine 1-2 dakika gibi bir süre içerisinde işlem yapmazsan kartı yutuyor diye biliyorum. Müşteri hizmetleriyle görüş, ATM'ye yakın PTT şubesi varsa oraya gitmende fayda var.

Bu arada kesinlikle sizin hatanız, yanlış takmazsanız öyle bir uyarı vermez ATM hiçbir şekilde, artık neye acele ettiyseniz o anda... Yapmanız gereken kartın yuttuğu ATM'nin bağlı olduğu şubeye, yanında şube yoksa da ATM'nin numarasıyla ATM'nin bağlı olduğu bankaya başvurmak.
Hocam sabah saatlerinde ilk defa o ATM'ye kartımı soktum çıkardığımda çizilmişti acaba bundan kaynaklı olabilirmi? Birde kartı doğru taktığımdan eminin o uyarıyı verdiğinde direk kartın altına baktım.

Geri
Yukarı