PTT Kargo 2 gündür dağıtıma çıkmıyor

YasoYasoo

Hectopat
Arkadaşlar merhaba, internet üzerinden bir ürün aldım ve ne yazık ki PTT Kargo ile gönderim yapıyormuş. Kargom pazartesi günü "şans eseri" şubeye ulaştı. Ancak ne pazartesi günü ne de bugün dağıtıma çıkmadı. Pazartesi günü şubeden teslim almak istediğimde bana "paketiniz daha ayrılmadı", "işleme konmadı"," yarın elinize ulaşır dendi. Eyvallah dedim neyse. Ama bugün de yok ortada paket. Şimdi iş çıkışı yine şubeye uğrayacağım. Sizce kargomu teslim almak için yine bahane uydururlarsa ne demeliyim? Ne yapmalıyım? Çünkü belli ki bunların bana getirecekleri yok. Ve ben bugünden sonra evde olamayacağım ne yazık ki. Plan ve programımı buna göre yapmıştım.
Screenshot_2022-05-16-16-39-45-29.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam PTT kargo ile alışveriş yapacağınız zaman kapıda ödeme ile alın diğer güne getiriyorlar. Kart ile öderseniz o kargo hiçbir zaman evinize ulaşmaz.

PTT kuryeleri çok çekiyor. Bir de kargo yüklemişler elemanlara. Çoğu da yaya kurye.
Ancak yetişiyor işler. Beklemekten başka çareniz yok.
Kardeşim yetişemiyorlar ise yapmasinlar daha iyi. Madem bu kadar iş yükleri var. O zaman iş paylaştirilarak eleman sayısı arttırılsın. Ya da komple çekilsinler. Çünkü böyle olmuyor. Başka firma şubeye geldiği gün dağıtıma çıkıp öğlen saatlerinde elime ulaştırıyor. PTT bir başka tabi. Anlayamadım gitti. Hayır kargomu elime ulaştırmalarinida istemiyorum. Bizzat ben alayım diyorum. Paketimi vermiyorlar.
Hocam PTT Kargo ile alışveriş yapacağınız zaman kapıda ödeme ile alın diğer güne getiriyorlar. Kart ile öderseniz o kargo hiçbir zaman evinize ulaşmaz.

Ürünün ücretini değil ama paketin ücreti zaten kapıda ödeme. Yüklediğim resimde de gözüküyor. Benim ödeyeceğim paralı paketimi bana getirmiyorlar. En son iade talep edeceğim yani. 7 gün oldu, 1 aya mi tamamlamaya çalışıyor bunlar nedir?

PTT Kargo çok rezil çalışıyor. Aktarmada bile kargo 1 gün bekliyor. Şubeye ulaştığından itibaren en az 2 gün sonra dağıtıma çıkıyor ki o gün bile geleceği meçhul. Sırf bu yüzden PTT Kargo ile gönderim yapılan ürünü satın almıyorum. Allah sabır versin.

Yeni konular

Geri
Yukarı