PTT Kargo rezilliği

LEGEND.35

Hectopat
Yer
İzmir
26 Mayıs tarihinde bir ürün sipariş vermiştim. Baktığımda ürünün gelmediğini evinizde yoktunuz mesajını gördüğümde anladım. Tamam dedim. Zaman olmadığından 1 hafta sonra gidebildim almaya, almaya gittikten sonra ürünün geri gittiğini öğrendim normal olarak. Bu normal. Oradaki kadın da aynı olaydan şikayetçiydi, her hafta evdeydim, evde yoktunuz denerek şubeye gonderilmesinden şikayetçiydi.

Bundan aylar önce gene PTT Kargo ile çalışan bir ürün almıştım. Oraya gidip ürünü almaya gelince yaşın tutmuyor, velin alacak vs hep mazaretler sıralandı. Bundan önce de PTT ATM'sinden para yatiracakken ATM kartı yuttu, kartımı geri vermediler ve yeni kart çıkarmak zorunda kaldım. Kısaca hep mazeret hep çabalar. Siz siz olun böyle kargo şirketlerinden uzak durun. Teslim etmemek için ellerinden geleni yapıyorlar.

Sagi solu belli olmuyor bunlarin. Kimi zaman Istanbul'dan gelen kargoyu 10 gunde teslim edemedikleri oldu bana. Bugun de Cin'den gelen kargoyu yurda girisinden itibaren toplamda 3 gun sonra teslim aldim.

PTT'den hiç hayır görmedim gerçekten. Emekli maaşını PTT üzerinden alıyoruz ben mahallemdeki PTT ATM'sinden çekmek istediğimde %90 çekemiyorum. İçeride iki memur var, giriyorum neden böyle diyorum, "bilmiyoruz" cevabını alıyorum. Madem içine para koymayacaksınız kapatın madem ATM'yi boşuna elektrik tüketmesin diyorum "dalga mı geçiyorsun?" diyorlar. Şaka gibi. Aynı kargo mevzusunu da yaşadım bu arada. Bir hafta boyunca evden dışarı adımımı atmadım çok lazım olan bir kabloyu beklediğim için, evde yoktunuz diyip şubeye göndermişler tabii o zaman sınavlarım başladığından o hafta da tam tersi vakit bulamadım, 6. gün gittiğimde "geri gönderdik biz onu, gelip alsaydınız" dediler. Sinir bozucu.

Geri
Yukarı