PTT kargo rezilliği

BriefsHyper

Kilopat
22,5 TL tutarındaki kargom bana teslim edilmemiş ama sisteme öyle girmişler. Hem de çok güzel bir tarihte. 28 Ekim 14:03. Neden derseniz 28 Ekim'de cumhuriyet ilanı yıl dönümü nedeniyle öğleden sonra PTT'ler kapalıydı, sizce ne yapmalıyım? Bu arada şubeden teslim almış gözüküyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aslında bu kargoların klasik rezilliği. Ben de bir örnek vereyim yakın zamandan. Hepsiburada.com'dan almış olduğum kitap kargoya söylendiği tarihten çok geç verildi. Sonrasında ben evde değilken kargo gelmiş. Gün içinde telefonuma bir numaradan gelmiş mesajı gördüm: "Hepsiexpress kargonuz vardı. Evde yoktunuz. Su sayacı dolabına bıraktım." Bu mesaj gelmeden önce de Hepsiburada'dan ürünün tarafıma teslim edildiği mesajını gördüm. Nasıl iş yapıyorlar anlamak mümkün değil.

Klasik rezillikler. Geçenler de bir internet sitesinden sipariş ettiğim ürünler yaşadığım alana ulaştığında kargo şirketinin kapanmasına yaklaşık 4 saat vardı evde bekledim ve son saatlerde kargo takipe girdim sizi evinizde bulamadık bir not bıraktık yazıyordu. Müşteri hizmetlerini aradığımda ise evde olduğumu söylememe rağmen evde yokken denk gelmiştir diye ısrar ediyordu ya kardeşim sanki benim işim gücüm yok seni kandırıcam .-.

Olay beklediğimden çok farklı sonuçlandı hepsiburadayı aradım durumu anlattım ilgileneceğiz dediler. Ben okulda olduğumdan şubeye sorgulama için annem gitti orda da işte oğlunuz almıştır burda imzası var denilmiş annem geldi sonra bana mesaj geldi arayın beni diye aradım kargonuz bulundu getireceğiz dediler bu arada hepsiburada para iadesi yapmış durumu anlattım parayı ödemek istiyorum diye özür anlamında size hediyemiz olsun dediler.

Olay beklediğimden çok farklı sonuçlandı hepsiburadayı aradım durumu anlattım ilgileneceğiz dediler. Ben okulda olduğumdan şubeye sorgulama için annem gitti orda da işte oğlunuz almıştır burda imzası var denilmiş annem geldi sonra bana mesaj geldi arayın beni diye aradım kargonuz bulundu getireceğiz dediler bu arada hepsiburada para iadesi yapmış durumu anlattım parayı ödemek istiyorum diye özür anlamında size hediyemiz olsun dediler.

İşin peşini bırakma lütfen. Gerekli şikayetlerini yap. İmzanı kopyalamak bir suç çünkü.

Bir öğrenci olmayacaktım emin olun ilgilenirdim ama şuan zamanım kıymetli yapamam.

Bu olayın öğrencilik ile ilgisi yok. Hakkını savunmadığın sürece yine aynı sorunlarla karşılaşman olası ve bir başkası da aynı sorunu yaşayabilir.

Hepsiburada'dan 300 TL'lik bir ürün siparis ettim 1 haftadır gönderi takipte posta teslim bordrosu mübadele servisine geldi yazıyor. İstanbul arnavutköy de görünüyor. Ürün adanadan gönderilmiş. Hepsiburada.com da ise hala adanadan transfer sürecinde yazıyor. PTT arnavutköy kim i arıyorum. Personel ürün sistemde gelmiş olarak gözükebilir fakat torba boş çıktı diyor. Siz adana pim ile iletişime geçin dediler. Adana pimi arıyorum 20 dk bekliyorum cevap veren olmuyor. Geri PTT İstanbul kim i arayıp durumu izah ettim. Yapacakları bir şey olmadığını ve adana pim ile iletişim için 3 telefon numarası verdiler. Bu üç numarayı teker teker aradım ve hepsinde en az 15 dakika bekledim fakat öperatöre bağlanmıyor. PTT'ye e posta atıyorum 3 gündür cevap vermiyorlar. PTT'nin genel müdürlüğünü aradım 444'lü bir numaraya yönlendiriyor. Onu da arıyorum yine cevap verilmiyor. Satıcıyı arıyorum o da cevap vermiyor. E posta atıyorum geri dönülmüyor. Sabrımı deniyorlar. Evde cevap vermelerini bekleye bekleye çıldırdım. Ne yapmam lazım illa dava açıp günlerce uğraşmam mı lazım? Hepsiburada ise kargo gelmeden veya geri gönderilmeden iade olmaz diyor. PTT kargoyu getirmiyor ki ben geri göndereyim. Bu konu hakkında ne yapmam lazım? Acaba ürünü kaybetmiş olabilirler mi? Bu seferde tazminat ile mi uğraşacağım?

Yeni konular

Geri
Yukarı