PTT Kargo takip sorunu

Pentium G4560

Kilopat
Siparişimi sabırla bekliyorum ama bir şey yolunda gitmiyor sanırım. :D Kargo takip numarasıyla takip ettiğimde dün akşam baktım kargom şehrime gelmiş ve ana şube torbayı açtı gibisinden bir yazı vardı. Burdan sonra bana yakın olan şubeye gönderilmesi gerekirken az önce baktım böyle yazıyor:

08/12/2019 - 11:12:00PTT İşyerine Sevk Edildi ANADOLU YAKASI KİM/ANADOLU YAKASI KİMTUZLAİSTANBUL(AND)

Burda yazana göre kargom İstanbul'a geri gönderildi sanırım ya da bir karışıklık oldu. Bu yazı yazdıktan sonra da o torbayı açtı yazısı falan silinmiş. Var mı benzer bir durum yaşayan ne yapmamı önerirsiniz?

PTT şubelerin kg limitleri var. Şöyle örnek vereyim Antalya / Akdeniz Sanayi şubesi 2 kg altı postaları dağıtıyor, Antalya / Konyaaltı şubesi ise 2 kg üstü postaları dağıtıyor. Bu durumdan dolayı o şubeye aktarmışlardır.

h.jpg

Şöyle göstereyim

Ekran Alıntısı.PNG

İstanbul'dan çıktı Konya'ya geldi, dün akşamda kontrol ettim PTT işyerine geldi Mevlana Konya yazısından sonra "alıcı merkez torbayı açtı" yazıyordu yine Konya olarak. Buraya kadar her şey normal burdan sonra zaten bana en yakın şubeye yollanması daha sonrada teslimat yapılması gerekiyor. Ama tam aksine bu sabah baktığımda "alıcı merkez torbayı açtı" yazısı silinmiş ve kargom İstanbul'a geri gönderilmiş olarak görünüyor. Telefonlara cevap vermiyorlar. Ne yapacağımı şaşırdım.

Beyler bende de kabul edildi yazıyor halen. Cuma günü sipariş vermiştim. Normal midir? Haftasonları sevk olmuyor mu benim bildiğim?
Normal hocam kaplumbağa hızında hareket ettikleri için. Millette duyar kasıyor çalışanlarla alakalı çok fazla iş olduğu için. Böyle bir iş yükü olacağını bile bile firmalarla anlaşmalar yapıyorlar sırf para kırmak adına mağdur biz oluyoruz. Türkiye gibi bir ülkede böyle büyük bir organizasyonun rezilliğe sürüklenmemesi imkansızdı zaten.

tes.png

Tesadüfe bak. Bu ptt'den ilk ve son alışverişim olacak. 2 aralıktan beri bir türlü getiremediler ayrıca bilgilendirme aşırı eksik. Diğer kargolar en ufak ayrıntısına kadar yazıyor. :D

Şöyle göstereyim

Eki Görüntüle 470473

İstanbul'dan çıktı Konya'ya geldi, dün akşamda kontrol ettim PTT işyerine geldi Mevlana Konya yazısından sonra "alıcı merkez torbayı açtı" yazıyordu yine Konya olarak. Buraya kadar her şey normal burdan sonra zaten bana en yakın şubeye yollanması daha sonrada teslimat yapılması gerekiyor. Ama tam aksine bu sabah baktığımda "alıcı merkez torbayı açtı" yazısı silinmiş ve kargom İstanbul'a geri gönderilmiş olarak görünüyor. Telefonlara cevap vermiyorlar. Ne yapacağımı şaşırdım.
Senin ki çok farklı olaymış ben İstanbul içinde başka şubeye gitti zannettim bence yarın ürünü aldığın yer ile iletişime geç.
Beyler bende de kabul edildi yazıyor halen. Cuma günü sipariş vermiştim. Normal midir? Haftasonları sevk olmuyor mu benim bildiğim?
Ben 24 Kasımda kulaklık almıştım 3 Aralıkta teslim edildi. 25 Kasımda HDD satın aldım bu hafta inşallah teslim edilecek ve teslim tarihi ne yazıyorsa kulaklık o tarihte teslim edilmişti. Neyse ben kargoyu almak için şubeye gittim doğal olarak insanlar kargolarının gelmemesinden şikayetçi idi. Şubenin müdür geldi ve bize içeriyi gösterdi içeride 250 den fazla çuval düşünün ve dağ gibi olmuş. Hepimiz insanız ve o kadar fazla postayı tek tek ayırmak günleri alır kolay değil. Bence sabırlı olun aceleniz yok ise ve çalışanları düşünün.

Ekran Alıntısı.PNG

Twitter'dan yardım almaya çalıştığımda böyle bir mesaj aldım. Sanırım sistemdeki bir hatadan kaynaklanıyor bu durum. Yardım etmek isteyenlere görüş paylaşanlara teşekkürler. :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı