PTT Kargo 'Torba Kapandı' nedir?

waxon

Decipat
Katılım
4 Kasım 2020
Mesajlar
1.064
Çözümler
7
Merhaba, Trendyol üzerinden bir ürün aldım, takibini yaptığımda PTT Kargoda torba kapandı olarak gözüküyor. Ne demek oluyor bu?

1634652876368.png
 

I'm not Batman

Hectopat
Katılım
12 Mayıs 2019
Mesajlar
2.471
Çözümler
25
Yer
Gotham City
PTT Kargoda Torba Kapandı Ne Demektir?

PTT üzerinden yollanılan her kargoda "torba kapandı" cümlesi ile karşılaşmak oldukça mümkündür. Bu cümle, kargonuzun yola çıktığını ve alıcıya doğru ilerlediğini belirtmek için kullanılmaktadır. Yola çıkmış olan kargoların iptal işlemlerinin gerçekleştirilemeyeceğini ifade etmek için kullanılan bu cümle kafanızı karıştırmamalıdır. PTT devlete ait bir kurumdur. Resmi evraklardan adli delillere kadar tüm önemli verilerin gönderimleri PTT aracılığı ile gerçekleştirildiği için yola çıkan bir kargonun iptali mümkün değildir fakat adres değişikliği yapılabilmektedir.

Torba denmesinin sebebi, gönderilmiş olan kargolar şehirlere göre ayırım yapılırken sarı torbalar içerisinde muhafaza edilir. Sarı torbaların içine konulan kargolar mühürlenir. Şehirlerin dağıtım merkezlerine ulaşmadan da bu torbaların açılması mümkün değildir.
Kaynak: Ptt Kargoda Torbaya Eklendi, Torba Kapandı Ve Torba Açıldı Ne Demek?
 

Yiğitt35

Kilopat
Katılım
27 Temmuz 2017
Mesajlar
4.772
Makaleler
7
Çözümler
28
Yer
Bağcılar :D
Bir çuval gibi bir şey düşün, sarı renkli ve büyük. Genellikle şehirler arası kargo taşınırken koyarlar torbaya ve torbanın ağzını da kapatırlar sıkıca. Tabii ben gördüm, o torbayla bile basketbol oynayabiliyorlar :) Torba kapandıktan sonra kargo vermeye giderseniz diyelim büyük ihtimalle sizin kargonuzu bir gün sonraki torbaya koyarlar. Bu şekilde işliyor torba meselesi.
 
Yukarı