PTT Ön Ödemeli Kartta IBAN var mı?

Bozuk PC Tuşu

Kilopat
Yer
Klavye
Daha fazla  
Meslek
Harf, sayı yazmak.
Arkadaşlar sahibinden.com üzerinden ekran kartımı sattım ama site sadece IBAN istiyor. Bende de ininal kart vardı ve onda dün açtığım konudan öğrendiğim kadarıyla IBAN yokmuş. Bende biraz araştırdım ve bu PTT Ön Ödemeli kartı buldum. Bu kartta IBAN var mıdır?

Arkadaşlar sahibinden.com üzerinden ekran kartımı sattım ama site sadece IBAN istiyor. Bende de ininal kart vardı ve onda dün açtığım konudan öğrendiğim kadarıyla IBAN yokmuş. Bende biraz araştırdım ve bu PTT Ön Ödemeli kartı buldum. Bu kartta IBAN var mıdır?
IBAN açılımı: International Bank Account Number' dır. PTT Ön Ödemeli kart, ininal vb. kartların Bir banka hesabıyla ilişiğinin olmadığını düşünüyorum. Bunlar sadece fiziksel parayı elektronik ortama taşıyan araçlar. Bu yüzden çok yüksek bir ihtimalle IBAN bulunmaz.

PTT ön ödemeli kartı banka kartı veya kredi kartı olmadığından iban yoktur. Ziraat vs gibi bankalardan rahatlıkla banka kartı çıkarabilirsin ücretsiz.

IBAN açılımı: International Bank Account Number' dır. PTT Ön Ödemeli kart, ininal vb. kartların Bir banka hesabıyla ilişiğinin olmadığını düşünüyorum. Bunlar sadece fiziksel parayı elektronik ortama taşıyan araçlar. Bu yüzden çok yüksek bir ihtimalle IBAN bulunmaz.
PTT ön ödemeli kartlarda IBAN tanımlı olmaz arkadaşlar.
Yani banka hesabı açtırmadan hiçbir türlü IBAN olan bir kart alamam değil mi?

Malesef. PTT nin Cash Card ürünlerine, İş Bank, ve Garanti'nin Öğrenci hesaplarına bir bak. Bi ara anında hesap açılışı oluyordu, Online üzerinden. Muhtemelen kaldırıldı ama yapan firmalar varsa araştırabilirsin. Anında hesap açılışı diye aratabilirsin Google üzerinde.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı