ptt.teknompazar.com Dolandırıcılığı

Jason Hudson

Kilopat
Makaleler
10
Yer
ANKARA
Merhaba, bu gece cep telefonuma DEMO isimli mesaj geldi ve mesajın içeriği şu şekilde:

Screenshot_2019-07-24-12-39-37.png

Evet mesajda Haziran ayında PTT kargo teslimatlı alışveriş yaptım. BKM Kitap sitesinden kitap almıştım ve kitapları PTT kargo ile gönderiyorlar. Neyse devam edip siteye bir göz attım ve tam da tahmin ettiğim gibi.

http://ptt.teknompazar.com/

Adrese girdiğinizde tipik bir dolandırıcının yaptığı gibi yalan yanlış bilgiler içeren site. Sitede Hepsiburada adı altında alıcıyı cezbetmeye çalışan bir video konuşması ve amatörce hazırlanmış broşürler göze çarpıyor. Bu tür mesajlarda çevremizdeki insanları uyaralım.

Ekran Alıntısı.PNG

Ekran Alıntısı1.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
O fiyata zaten bahsi gecen telefonlari vermeyecekleri gün gibi ortada. Asil soru su ki, sizin alisveris yaptiginizi nereden biliyorlar? Ya da tesadüfen denk gelmis olabilir.
Belki alışveriş bilgilerimizi ya da üye olurken kullandığım bilgileri para karşılığı satıyor olabilirler. Malum gittigidiyor.com adresinden satıcının birinden alışveriş yapmıştım aradan birkaç ay geçti, adıma merkez kargo şubesine başka bir firmadan teslimat gönderilirken bilgilendirme mesajlarıyla karşılaştım. Kargocu beni arıyordu siparişinizi gelip alabilirsiniz diye bende bana ait değil diye kaç kere haber verdim. Hatta üyelik bilgilerimi sildim ve artık mesaj falan gelmiyor kesildi.
Kapıda ödemeyle şubeye sipariş verip almayacaksın günde 50 kişi yapsa bunu kargo parasından batarlar.
Aslında aklıma gelmedi değil fakat bu sefer onlar da beni mahkemeye verirler haklıyken haksız duruma düşme misali olan bana olur. Adalet sistemimize pek güvenemiyorum da.

Son düzenleme:
Belki alışveriş bilgilerimizi ya da üye olurken kullandığım bilgileri para karşılığı satıyor olabilirler. Malum gittigidiyor.com adresinden satıcının birinden alışveriş yapmıştım aradan birkaç ay geçti, adıma merkez kargo şubesine başka bir firmadan teslimat gönderilirken bilgilendirme mesajlarıyla karşılaştım. Kargocu beni arıyordu siparişinizi gelip alabilirsiniz diye bende bana ait değil diye kaç kere haber verdim. Hatta üyelik bilgilerimi sildim ve artık mesaj falan gelmiyor kesildi.

Aslında aklıma gelmedi değil fakat bu sefer onlar da beni mahkemeye verirler haklıyken haksız duruma düşme misali olan bana olur. Adalet sistemimize pek güvenemiyorum da.
Ben verdim sipariş gelince ne yapmam gerek almadan geri göndersem olur mu yardımcı olur musunuz
Gerçekten dolandırıcı olduklarına emin misiniz

Son düzenleme:
@Erza07 Ben eminim. Oraya gösterdikleri telefonun bir sürü özelliğini yazıyorlar ama sadece özellik olarak kameralı geliyor gerçi kamerası bile dandiktir ve hepsi de Çin malı çakma telefon, belki antenli TV özellikli tuşlu telefon ya da başka bir şey bile gönderebilirler. Kapıda ödemeli gönderdilerse almayın, şubede kalsın onlar geri gönderirler zaten.

Son düzenleme:
Yurt dışı cihazların şahıs adına kaydının yapılmasına bu kadar takmaları ve şu şeref yoksunlarının inşaat malzemesi adı altında kiloyla kaçak telefon getirmesi...

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı