PTT "Zimmet alındı." ne demek?

EienCure

Decapat
Aliexpress'ten GTX 750 Ti sipariş ettim. 1-1.5 haftada ülkeye giriş yaptı. Yaklaşık 20 gündür Türkiye'de PTT'de ve İstanbul UKİM'de gözüküyor. En son "Zimmet alındı." diyor. Ne yapabilirim? Ürün 59 dolardı. Satıcı üzerine 15 dolar yazdı.

368873

Son düzenleyen: Moderatör:
Dağıtım veya şube aktarımında kuryenin kargoyu teslim almasına denir.

Kuryeye verilseydi dağıtıma çıktığına dair ibare olurdu, zimmete alınması kargonun o şubede zimmetli yani orada olması demek.

Şubeye gitmeni öneririm yurt dışı kargo bölümüne, ben de şubeden almıştım kargomu baktım dağıtıma çıkacağı yoktu.

Şubede ki ilgili kişi tarafından teslim alındığını bildirir. Yasaklı ürünler listesinde değilse, 5.10TL ödeme çıkar, sonrasında bulunduğunuz ile sevk edilir.

Herhangi bir Bartın PTT şubesi zimmet alsaydı git derdim ama senin kargo Bartın'a gönderilmemiş, İstanbulda halen.

İlk dediğini yapıp UKİM'i arayıp bilgi alabilirsin, umarım oradan sonuç alırsın.

Herhangi bir Bartın PTT şubesi zimmet alsaydı git derdim ama senin kargo Bartın'a gönderilmemiş, İstanbulda halen.

İlk dediğini yapıp UKİM'i arayıp bilgi alabilirsin, umarım oradan sonuç alırsın.
UKİM'e ulaşamadım, yarın aramayı deneyeceğim fakat Bartın PTT şubesini aradım ve yakında yola çıkacaktır dedi. "Herhangi bir sıkıntı oldugu için mi bekletiliyor?" diye sordum ve hayır dedi. Umarim öyledir. Ekran kartını sipariş etmeden önce 4x2 GB ram ve Xeon x5460 aldım. Onlar sıkıntısız 11 gunde geldi. Bunu 28 gündür bekliyorum.

Geri
Yukarı