PTT'den adıma faks geldi

Reddywich

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Tekirdağ
Aliexpress üzerinden 50 dolarlık bir grafik tablet sipariş ettim 2-3 hafta önce. Ali Express'ten aldığım için banka kartıyla aldım. Bugün de bana 11 Mart 2019 tarihli bir faks geldi. Kimlik fotokopisi ve ekstre istediklerini biliyorum ama tam olarak nasıl hazırlayacağımı bilmiyorum. Dedikleri belgeleri göndermezsem gümrükleme merkezine gideceği yazıyor. Oraya giderse kendileri mi bir fiyat çıkartırlar yoksa geri mi gönderirler Çin'e? Daha önce başına böyle bir şey gelmiş kişiler yardımcı olursa sevinirim. Ayrıca takip sitesinde torba kapandı ibaresi var. Resmen boşluk içerisindeyim. İlk defa Çin'den bu kadar pahalı bir şey sipariş ediyorum ve şüpheliyim.

376596

Dosya Ekleri

• 4dd0e2d8-2756-4dfc-85ef-a3297c940973.jpg
    4dd0e2d8-2756-4dfc-85ef-a3297c940973.jpg
    177,7 KB · Görüntüleme: 102
Son düzenleyen: Moderatör:
Sanırım bankadan aldığındaki ekstre ve kimliğinin fotokopisini yollayacaksın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Başıma 100 dolarlık tablette gelmişti. İninal kullanıyordum o zamanlar. Kimlik fotokopimi ürünün Aliexpress sayfasını ve İninal sayfası üzerinden de ödemenin ekran görüntüsünü çekip mail olarak yollamıştım. Birkaç defa da aradım sonra vergisi kesildi buradaki PTT şubesine gelince de vergisini elle ödeyip aldım.

Benim korktuğum durum evrak eline gelene kadar çok geç olması 5 iş gününü doldurman yani.

Ben sürekli takıntılı olduğumdan PTT sayfasından ürünü takip ediyordum. Ürünüm takıldığında bu yazının aynısı sayfanın üstünde belirdi. Ben yönergeleri takip edip birkaç hafta içinde ürünü elime aldıktan haftalar sonra elime bu belge ulaştı. Takip etmesem ürünüm geri dönmüştü. Paylaştığınız ilk fotoğraftan döndüğü kanısına kapıldım umarım yanılıyorum.

Son düzenleme:
Başıma 100 dolarlık tablette gelmişti. İninal kullanıyordum o zamanlar. Kimlik fotokopimi ürünün Aliexpress sayfasını ve İninal sayfası üzerinden de ödemenin ekran görüntüsünü çekip mail olarak yollamıştım. Birkaç defa da aradım sonra vergisi kesildi buradaki PTT şubesine gelince de vergisini elle ödeyip aldım.
Aynı belge mi geldi? Kimlik fotokopisi de istendi mi?

Aynı belge mi geldi? Kimlik fotokopisi de istendi mi?

Benim korktuğum durum evrak eline gelene kadar çok geç olması 5 iş gününü doldurman yani.

Ben sürekli takıntılı olduğumdan PTT sayfasından ürünü takip ediyordum. Ürünüm takıldığında bu yazının aynısı sayfanın üstünde belirdi. Ben yönergeleri takip edip birkaç hafta içinde ürünü elime aldıktan haftalar sonra elime bu belge ulaştı. Takip etmesem ürünüm geri dönmüştü. Paylaştığınız ilk fotoğraftan döndüğü kanısına kapıldım umarım yanılıyorum.

Dedikleri gibi İninal sayfasından son yaptığım işlemlerin ekran görüntüsünü aldım üzerine barkod, kimlik bilgilerimi,iletişim bilgilerimi yazdım. Aliexpress ürün görüntüsünün ekran görüntüsünü aldım ve istenen bilgiler ile doldurdum en son kimlik ekran görüntümle beraber konu kısmına barkod bilgisini girerek yolladım ve ertesi günlerde birkaç defa da aradım durumu için. @Reddywich

Ali Express sipariş geçmişinden sipariş detayını, bankanın sitesinden harcama geçmişine girip harcama detayını (Ali Express açıklaması var) ve bir aylık süredeki bütün harcamaları içeren listede Ali Express açıklaması olanı işaretleyip konu ismini gönderi barkodu olarak düzenledim ve gönderdim. Bir yanlışlık var mı?
376640

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı