pua:win32/presenoker uyarısı

Takıntılı

Centipat
virüs.png

Merhaba, iyi günler. Film izlerken reklam sayfası açıldı, dosya indirmeye çalıştı ama kabul etmedim, ardından Windows Defender'dan böyle bir uyarı aldım. PC herhangi bir sorun yaratmış mıdır ya da bu virüs nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
PC herhangi bir sorun yaratmış mıdır ya da bu virüs nedir?
Tahminimce yaratmamıştır fakat siz yine de Windows Defender'a güvenmeyin. Tavsiyem antivürüs olarak bu yazılımı kullanmanız:
Anti-Malware olarak da bunu:

AdwCleaner ile tarama yap. Zararlı pop-up mı ne onları kaldırır. Sonra klasiklerden Malwarebytes ve Kapersky ile tarat. AdwCleaner taramadan önce şöyle yapsan iyi olur. Bir şey çıkarsa buraya yaz. Ve de bundan sonra sitelere girmeden VirusTotal da siteleri tarat.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2020-10-22 113519.jpg
    Ekran görüntüsü 2020-10-22 113519.jpg
    46 KB · Görüntüleme: 244
hepinizin cevapları için teşekkürler kaspersky indirip tam tarama yaptım ve tehdit bulmadı şimdi malwarebytes indirmeme gerek var mı?

pc herhangi bi sorun yada bilgi sızıntısı olabilir mi ?
Sen Adw ve MB indir. Malwarebytes adı üzerinde malware zararlılarını buluyor. Adw cleaner ise onların bulamadığı internet pop uplarını buluyor. Bu arada adw indirirsen denetim masasından değil uygulama ayarlar kısmında en aşağıda yazılımı kaldırdan sil.

arkadaşlar tarama yaptım herhangi bi sorun bulamadı ama benim aklıma takılan. virüsün herhangi bilgi çalma yada bilgisayara bi zararı olmuş mudur ?

Dosya Ekleri

• virüs2.png
    virüs2.png
    13,6 KB · Görüntüleme: 146
  • virüs3.png
    virüs3.png
    12,9 KB · Görüntüleme: 140

Yeni konular

Geri
Yukarı