Puan yetmeyen liseye nakil olma

celalgenc

Hectopat
Daha fazla  
Ben şu anda 9. sınıf okuyorum lakin 10. sınıfta proje lisesine nakil vermek istiyorum, şimdi nakil veremiyorum çünkü okulda 9, 10, 11, 12. sınıfların "hiçbirisinde" kontenjan kalmamış.
Gideceğim okul imam hatip lisesi ve internetten baktığımda iki bölüm vardı okulda bunlar; FEN VE SOSYAL BİLİMLER PROGRAMI ve İMAM HATİP PROGRAMI UYGULANAN ALAN. "İmam Hatip programı" uygulayan alanda kontenjan kalmamış ama "Fen ve Sosyal Bilimler programı" uygulayan alanda kontenjan var ve 10. sınıf için puanım yetiyor, bu ikisi arasındaki fark nedir?
Puanım 9. sınıf için yetmiyor ama 10. sınıf için yetiyor, sizce okulda kontenjan açılır mı?

Kontenjan açılması çok nadir bir durum. Puanınızın yetmeme sebebi şu her sene alınan puan ortalaması değişiyor. Mesela 10. sınıfları deneme tahtası olarak kullandıkları için onlara zor yaptılar. O yüzden ortalama da düşük çıktı. Bu sene biraz daha kolaydı o yüzden ortalama da yükseldi. Ben 416 puan ile bulunduğum ilde hiçbir okula gidemiyorum mesela (9. sınıfım ben de).

Kardeş benim bulunduğum lise biraz sıkıntılı öğrencilerin olduğu bir lise,arkadaşım iyi bir lise buldu ve Adana'daki bir proje lisesine gitti.Müdür onlara burda 1 dönem okursanız sizi sonra evinizin olduğu şehirdeki proje lisesine (ki benim istediğim lise o) gönderebiliriz demiş,puanın yetsede yetmesede.Çünkü proje lisesinde başka proje lisesine geçiyorsun.
Bende Mersin'de yaşıyorum Adana'ya geçsemmi geçmesemmi kararsızım...

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı