Puanından yüksek liseye nakil olunur mu?

Hasan Yılmaz24

Hectopat
Daha fazla  
Benim puanım 426.400'lerde gitmek istediğim okulun puanı 426.800'lerde. nakil için başvurabilir miyim? Gitmem lazım şu anki okulum evime çok uzak. küsürat yüzünden gidememek gibi bir durum varsa çok kötü olur. 10. sınıfım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim puanım 426.400'lerde gitmek istediğim okulun puanı 426.800'lerde. nakil için başvurabilir miyim? Gitmem lazım şu anki okulum evime çok uzak. küsürat yüzünden gidememek gibi bir durum varsa çok kötü olur. 10. sınıfım.
Dostum vallahi bende bu konuyu araştırıyorum. Yeni liseye geçtim ve bana (Esenler'de oturduğum halde) Ali Rıza Özderici'yi onayladılar. Bende yeni bir liseye girmek istiyorum. Boş kontejandan bir miktar karşılığında girebiliyormuşuz. Ama tam emin değilim bana da babam dedi.

Vallahi benim gitmek istediğim okul 413,975. Benim puanım 413,100 küsür. Ben 9.sınıfta boş kontenjan olmasına rağmen başvuru yapamadım.

Babam TEOG nakil işlemleri sırasında biz de kayıt yapabiliriz herhalde dedi. O zamanı bekliyorum.

Yani ayın 14 ünden itibaren. Ama doğru mu bilmiyorum. Hele bi o gün gelsin.

Cevabını bilen varsa alıntılasın da lütfen haberim olsun

Vallahi benim gitmek istediğim okul 413,975. Benim puanım 413,100 küsür. Ben 9.sınıfta boş kontenjan olmasına rağmen başvuru yapamadım.

Babam TEOG nakil işlemleri sırasında biz de kayıt yapabiliriz herhalde dedi. O zamanı bekliyorum.

Yani ayın 14 ünden itibaren. Ama doğru mu bilmiyorum. Hele bi o gün gelsin.

Cevabını bilen varsa alıntılasın da lütfen haberim olsun
Hocam bugün itibariyle İSTANBUL'da hiçbir okulda boş kontenjan yok. Hepsi dolu. :(

Son düzenleyen: Moderatör:
Küsürat yüzünden başvuru bile yapamazsınız. Bir iki sene bekleyip anca düşer ve sizde gidersiniz. O zamanda kontejyan sıkıntı olacak.

Hocam bugün itibariyle İSTANBUL'da hiçbir okulda boş kontenjan yok. Hepsi dolu. :(

Ben İstanbul da oturmuyorum. Bir okulun puanı nasıl düşer?

Küsürat yüzünden başvuru bile yapamazsınız. Bir iki sene bekleyip anca düşer ve sizde gidersiniz. O zamanda kontejyan sıkıntı olacak.

Bir iki senede nasıl düşer hocam? Neye bağlı olarak

Her şey yanlış burda şimdi anlatıyorum.
Nakil tercihlerini boş kontenjan aramaksızın yapabilirsiniz okul dolu olsa bile.
Bunları seçmekte TEOG puanıyla oluyor sırayla bakıyorlar ve en yüksek puanlı kişiyi nakil ettiriyorlar.
3 nakil zamanında da şansınızı deneyin ve okul çok uzaksa sadece istediğiniz okulu başa yazın sonra başka daha yakın okullarda tercih edin.

Cevaplarınız için teşekkür ederim.
1- İbrahim Turhan Anadolu Lisesi
2- Güngören Erdem Beyazıt Anadolu Lisesi
3- Amiral Vehbi Ziya Dümer Anadolu Lisesi

Bu okulları yazıcağım.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı