Çözüldü Puanlama sisteminin bir işe yaramıyor olması gerçeği

• Konuyu başlatan Baturs
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 851
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Baturs

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Masasında
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Geçenlerde soru olarak açılan sorulara puanlama, bir nevi yararlı olan cevabı öne çıkarma gibi bir özellik geldi.

Ben henüz kullanan görmedim, orada boş yer kaplamaktan başka bir işe yaradığını düşünmüyorum.

Aslında mantıklı ama insanlar ona tıklayana kadar, beğenmeyi tercih ediyor.

Sürekli gözüme takılıyor, orada öylece duruyor, bence kaldırılmalı.

Geçenlerde soru olarak açılan sorulara puanlama, bir nevi yararlı olan cevabı öne çıkarma gibi bir özellik geldi.
Bu önceden de vardı diye biliyorum, yeni gelmedi sanki.

Ben henüz kullanan görmedim, orada boş yer kaplamaktan başka bir işe yaradığını düşünmüyorum.

İşe yarıyor. Zamanla, yerine oturacak. İnsanlar robot değil, X özelliği birden kullanmalarını sağlayamazsınız.

Bu forum senelerdir var ve hala nasıl başlık atacağını, konusunu hangi kategoriye açacağını düşünemeyen üyeler var. Zamanla, yerine oturacak ve kullanılacak.

Bir şeyin yer kaplamaktan başka bir işe yaramadığını düşünürseniz, o özellik işe yarasa bile size bir anlam ifade etmez zaten.
Reddit'deki gibi Upvote ve Downvote o. Puanlama olduğunu sanmıyorum.

Evet, puanlama değil. Downvote/Upvote gibi. Stack'te de var aynı özellik ve çok kez işime yaradı. Zira bir konuda Çözüm olarak seçilen mesaj her zaman herkesin işine yaramıyor.

İşe yarıyor. Zamanla, yerine oturacak. İnsanlar robot değil, X özelliği birden kullanmalarını sağlayamazsınız.

Bu forum senelerdir var ve hala nasıl başlık atacağını, konusunu hangi kategoriye açacağını düşünemeyen üyeler var. Zamanla, yerine oturacak ve kullanılacak.

Bir şeyin yer kaplamaktan başka bir işe yaramadığını düşünürseniz, o özellik işe yarasa bile size bir anlam ifade etmez.
Başta ben de yararlı olacağını düşünmüştüm ama henüz doğru düzgün kullanıldığını görmediğim için umudu kestim ve normal olarak gözüme yer kaplıyor gibi gözükmeye başladı.

Eğer ileride kullanılacağı düşünülüyorsa ne güzel o zaman 🙂

Başta ben de yararlı olacağını düşünmüştüm ama henüz doğru düzgün kullanıldığını görmediğim için umudu kestim ve normal olarak gözüme yer kaplıyor gibi gözükmeye başladı.

Kötü kullananları, ifade yasağı gibi bir yasakla baş başa bırakabiliriz. Tabii bu sefer de "Ben özgürüm, istediğimi yaparım" diye çıkışan üyeler olacaktır.

Çözüm kaldırmak değil, optimum seviyeye getirmek olmalı. :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı