PUBG anlık takılma sorunu

Yusuf YAREN

Centipat
Merhaba arkadaşlar.
Özellikle PUBG'de GPU performans yüzdesi anlık olarak düştüğünden dolayı oyunda ufak ama rahatsız edici takılmalar oluyor. FPS 110 120'lerde dolaşırken arada 60 70'lere kadar düşüyor. İnternette çok araştırdım ama konuyu çözüme kavuşturamadım. Oyun işlemciye çok yük bindirip ısınmasın diye 2K'da oynuyorum. Sistem özellikleri:
  • B450MK anakart
  • Corsair 3000MHz 2x8
  • AMD R5 2600
  • ASUS RTX 2070
  • Gigabyte G750H PSU
AOC 27G1G4 monitör (G-Sync dene diyenler için). Bu arada daha öncesinde 1050 Ti ve PSU farklıydı. Böyle bir sorun yoktu gayet normal akıcılıkta PUBG oynayabiliyordum. Ekran kartını ve PSU değiştirdik sonra böyle bir durum meydana geldi. Yardımcı olursanız çok memnun olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Elimde farklı bir PSU olmadığı için deneyemiyorum maalesef. Ama şöyle bir sorunda var COD oynuyorum onda herhangi bir takılma donma olmuyor. PSU dan olsa bütün oyunlarda bu sorunu yapmazmıydı.

Merhaba arkadaşlar.
Özellikle PUBG'de GPU performans yüzdesi anlık olarak düştüğünden dolayı oyunda ufak ama rahatsız edici takılmalar oluyor. FPS 110 120'lerde dolaşırken arada 60 70'lere kadar düşüyor. İnternette çok araştırdım ama konuyu çözüme kavuşturamadım. Oyun işlemciye çok yük bindirip ısınmasın diye 2K'da oynuyorum. Sistem özellikleri:
  • B450MK anakart
  • Corsair 3000MHz 2x8
  • AMD R5 2600
  • ASUS RTX 2070
  • Gigabyte G750H PSU
AOC 27G1G4 monitör (G-Sync dene diyenler için). Bu arada daha öncesinde 1050 Ti ve PSU farklıydı. Böyle bir sorun yoktu gayet normal akıcılıkta PUBG oynayabiliyordum. Ekran kartını ve PSU değiştirdik sonra böyle bir durum meydana geldi. Yardımcı olursanız çok memnun olurum.
Aynı problem bende de var. Yüksek ihtimal son güncellemeyle alakalı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı