Çözüldü PUBG "BattlEye: Corrupted Memory" Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

msbekar

Femtopat
Daha fazla  
GTX 1060 6 GB ekran kartı, 16 GB RAM, AMD işlemci kullanıyorum, tahminimce 26 Ocak tarihinde gelen ekran kartı güncellemesinden sonra, oyuncu bekleme ekranında 15-20 saniye kadar kaldıktan sonra bu hatayı alıp oyundan düşüyorum. Oyunu sildim tekrar yükledim, BattlEye hizmetini sildim tekrar yükledim. Yakın zamanda CCleaner ile registry dosyaları üstünde düzeltmeler yapmıştım; ben değil, program yapmıştı tabii. Kimisini sildi kimisini düzenledi. Şu an aldığım hata acaba registry dosyaları ile alakalı mıdır diye yedeklediğime geri döndüm, yine düzelmedi. Ekran kartımı eski sürüme döndürmek istedim ancak orada da enteresan bir sorun var, NVIDIA sürücüler sayfası çalışmıyor. Yardımlarınıza açığım.

Çözüm
Oyuna gelen 6 küsür GB güncelleme sonrası sorun düzeldi, meçhul bir hata olarak tarihte yerini almış oldu.
Eski sürümü indirdim kurdum, 1 önceki sürümde çalıştığı için onu kurdum. Antivirüs yüklü değil, Windows'un kendi virüs korumasını kapattım. BattleEye sildim tekrar kurdum. Bunların yanında Steam üstünden yerel dosyaları doğrula deyip bunu da sağladım. Hala düzelme yok. Anlamadığım, neden durduk yere böyle bir hata aldım, nasıl oluyor da düzeltecek bir çözüm bulamıyorum.

Dragon Center'ı kapatınca düzelmedi, kaldırmayı deneyeceğim. Steam güncellemesi de geldi ancak yine değişiklik olmadı.
Dragon Center'ı kaldırınca da düzelmedi. Düzelmiyor, artık PUBG oynayamayacağım galiba :(

Kaldırdım, ona rağmen değişiklik olmadı maalesef. Bu hata öncesinde bilgisayara dair yaptığım tek değişiklik, CCleaner ile bozuk dizinleri düzeltmek ya da silmekti ancak aldığım yedeğe dönmek de işleri değiştirmedi. Haliyle benim adıma bir çözüm yolu henüz yok. Yeni bir PUBG güncellemesi gelene dek bekleyeceğim

Konunun üzerinden zaman geçmiş ancak yaşadığın sorunun aynısını Escape From Tarkov'da yaşadım. Offline raid'de sorunsuz oynarken online raid'de girişten on yirmi saniye kadar sonra bu hata geliyor ve raidden atıyor. Tekrar bağlandığımdaysa her seferinde ''server connection lost'' hatasıyla oyundan düşüyorum.

Battle Eye'ın sitesinde önerilen iki şey var biri Dragon Center ve SDK yazılımlarını komple kaldırmak ancak bu pek çok kişide işe yaramamış. Nitekim bende de işe yaramadı. Önerilen ikinci yöntem ise Windows sürümünü 2004 ve üzerine güncellemek olarak belirtilmiş. EFT'nin forumunda bunu yaparak sorunu çözdüğünü belirten kullanıcıların sayısı nispeten fazlaydı.

Ayrıca 2019'daki bir Technopat konusunda PUBG için aynı sorunun yaşandığını gördüm ve Battle Eye'ın resmi Twitter hesabından da sorunun yeni Windows sürümüyle alakalı olduğu cevabı Recep Baltaş tarafından iletilmiş.

Sözün özü Battle Eye'ın Windows ile bir türlü kimyası uyuşamıyor sanırım. Pc'imde 1909 versiyon kullanıyorum ve hiçbir platformda hiçbir oyunda sorun yaşamazken sırf EFT için Win 10 - 2004'e geçmek amacıyla format atmayı veya Windows'a müdahale etmeyi düşünmüyorum şahsen. Sorunun oyun güncellemesiyle çözülmesini bekliyorum. Fakat eğer hala sorunun çözülmediyse Windows sürümünü kontrol edip 2004 versiyonuna güncelleştirmeyi düşünebilirsin. Görünüşe göre işe yarıyor ama kesin değil ve en kötüsü 2004 versiyonu hala sorunlu diye biliyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı