PUBG için 144 Hz monitör gerekli mi?

ferhatto5555

Kilopat
Daha fazla  
Yakın zamanda bilgisayar topladım. İşlemcim Ryzen 1500X, ekran kartım RX 580. Şimdi sıra kaldı monitöre. Sizce şu çoğu arkadaşlarım almışken 1ms 144 Hz al diyor ancak ben sadece LoL ve PUBG oynayan biriyim. Hadi LoL'de 150 FPS görüyoruz ancak PUBG'de görmem çok zor. Sadece LoL için de 144 Hz almam çok saçma geliyor, o parayı ona vereceğime anakartımı yükseltir X470 geçerim. Onun yerine de 75 Hz bir monitör alırım daha iyi diye düşünüyorum ancak doğru mu düşünüyorum bilmiyorum. Yani sadece o 144 Hz 150 civarinda FPS veren oyunlarda mı göreceğim yoksa gerçekten böyle gözle görülür farklar görecek miyim? Yakın zamanda X470 yerine X570 falan cikacaksa beklemeli miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
İleride ekran kartı yükseltirim yada sistem toplarım diyorsanız 144 HZ monitör alınca değiştirmene gerek kalmadan sadece kasa toplamış olacaksın. Maksat ileriye dönük. İleride güçlü bir sistem alınca 75 HZ üstünü görsen de anlamayacaksın yani sana kalmış orası.
X570 herhalde .3 nesil Ryzen çıkınca gelir onlar da mayıs-haziran aylarında çıkış yapar diye düşünüyorum.

İmkanınızın yettiği kadar 144 HZ monitör almanızı şiddetle tavsiye ediyorum. Zira o akışkanlık vazgeçilemez. :D 144'te oyun oynadığın zaman 60'da acı çekiyorsun.
İmkanınızın yettiği kadar 144 HZ monitör almanızı şiddetle tavsiye ediyorum. Zira o akışkanlık vazgeçilemez. :D 144'te oyun oynadığın zaman 60'da acı çekiyorsun.
RX 580 boru değil 90 100 FPS görürsün rahat 144 HZ doyurur.

RX 580 boru değil 90 100 FPS görürsün rahat 144 HZ doyurur.
Yorumlar için çok teşekkürler
İleride ekran kartı yükseltirim yada sistem toplarım diyorsanız 144 HZ monitör alınca değiştirmene gerek kalmadan sadece kasa toplamış olacaksın. Maksat ileriye dönük. İleride güçlü bir sistem alınca 75 HZ üstünü görsen de anlamayacaksın yani sana kalmış orası.
X570 herhalde .3 nesil Ryzen çıkınca gelir onlar da mayıs-haziran aylarında çıkış yapar diye düşünüyorum.
Yorum için teşekkürler
Anakart yükseltmek yerine ekran kartını yükseltirsen daha verimli olur.
Ekran kartım zaten iyi diye düşünüyorum rx580

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı