PUBG Lite Hata Çözümleri

261538

Megapat
Makaleler
98
Çıktığı günden beri birçok kişi hatalar alıyor aslında kendi sayfasında hatalar ile ilgili çözüm yeri var fakat çoğu kişinin bundan haberi yok. O yüzden burayada bir konu oluşturmak istedim.

Öncelikle Pubg Lite yalnızca 64 bit PC'lerde oynanıyor 32 bit PC'lerde oynayamazsınız. 64 Bit yapmanız gerekiyor. Sistem gereksimleri için buraya tıklayabilirsiniz.

Güncel bir sürüme geçmek için,
Windows 10 Türkçe İndirme ve Kurulum | Technopat Sosyal

1. Global Shader ya da Cooked Content Hatası
Pubg Lite çalışmak için DirectX 11’e ihtiyaç duyar ve eğer aşağıdaki gibi bir hata alıyorsanız, lütfen DirectX’i güncellediğinizden emin olun.
Global-Shader-COOKED-Content-300x185.png

2. “DX11 feature level 10.0 is required to run the engine”
Eğer aşağıdaki hatayı alıyorsanız, ekran/grafik kartınız Directx11’i desteklemiyordur. Bu yüzden oyuna giriş yapamıyor olacaksınız. Directx11’i destekleyen sistemler burada listelenmiştir. Eğer bu listede sisteminiz yoksa maalesef bilgisayarınız oyunu desteklemiyor.

DX11-Level-10.0-300x124.png

3. Fatal Error (Assertion Failed)
Eğer aşağıdaki gibi bir hata mesajı alıyorsanız, ekran kartınız büyük bir ihtimalle çok ısınmış ya da fanı tozlanmış olabilir. Bu sorunları gidermenize rağmen problem devam ediyorsa, ekran kartı sürücüsünü kaldırmanızı ve yeniden yüklemenizi tavsiye ederiz.

Fatal-Error-300x292.png

4. NVIDIA Geforce Problemi
Aşağıdaki hata mesajını, eğer ekran kartı sürücünüz güncel değilse alıyor olabilirsiniz. Nvidia ekran kartları için sürücü yükleme adımlarını aşağıda görebilirsiniz.

NVidia-Driver-300x159.png

5. Launcher.exe – Bad Image
Aşağıdaki ekran görüntüsünde göreceğiniz bir hata mesajı aldığınızda, Microsoft Visual C++’nin doğru yüklenmediğini söyleyebiliriz.
Eğer hata almaya devam ediyorsanız, uygun güncellemeyi kurun problem devam ederse Windows sürümünüzü güncellemeniz gerekiyor.

System32-C--300x119.png

6. SwapChain ->SetFullscreenState(false,Null) failed.
Aşağıdaki hata mesajı ile karşılaşıyorsanız, DirectX sürücünüz güncel olmayabilir ya da ekran kartı sürücünüz güncel olmayabilir. Tavsiyemiz, bilgisayarınızı yeniden başlattıktan sonra, ekran kartı sürücünüzü güncellemek olacaktır. Sorunun devamı halinde, pencere moduna geçmeyi deneyebilirsiniz –> Sistem Ayarları > Görüntü Ayarları > Görüntü Modu > Pencere
mceclip0-300x134.png

7. Bölgeniz için uygun değildir / Not available in your region.
Pubg Lite, şu an için yalnızca belirli ülkeler için oynanabilir durumdadır. Eğer bu bölgeler/ülkeler dışında bir yerden oyuna bağlanmak istiyorsanız, aşağıdaki gibi bir hata mesajı alıyor olabilirsiniz. Bu sorunu gidermek için lütfen, doğru Saat ve Zaman diliminde olduğunuzu ve VPN gibi 3. parti programların açık olmadığını kontrol edin ve yeniden deneyin.

Not-Vailable-in-your-region-300x188.png

8. Error – 620002
Aşağıdaki hata ile karşılaşan oyuncular, oyunun kurulu olduğu klasörü silip, oyunu bilgisayarından tamamen kaldırıp, websitemizden oyunu tekrar indirmesi gerekmektedir.

error62-300x293.png

9. Error – Session Has Expired
Aşağıdakine benzer “Session Has Expired” ya da “Zaman Aşımına Uğrama Hatası” ile karşılaşan oyuncuların 30 dakika boyunca istemcide (launcher) hiç bir aksiyon almadan beklemesi ve istemciyi yeniden başlatması gerekmektedir.

Capture-2.png

10. Uygulama düzgün olarak başlatılamadı 0xc000007b

Oyuna girerken bu hatayı alıyorsanız, Process Monitor ile Hata Raporu Oluşturma - Technopat Sosyal makaleden rapor oluşturmayı izleyen ve Oyun Teknik Destek bölümüne konu açabilirsiniz.

Yardımcı linkler, hata alıyorsanız kısaca sırayla bunları kurun, onarın ve tekrar deneyin.
Ekran kartı sürücülerini güncellemek için uygun olan siteye gidin.

Son düzenleyen: Moderatör:
PUBG Lite'yi açınca launcher update error: 0X16000000005, none hatasıyla karşılaşıyorum ne yapmam gerek? Virüs programını kapattım, driver güncelledim ama hala aynı. Clientte bir dosyaya girip güvenlik duvarı izni açtım ama yine de aynı.

@FurkanAltun

Bir göz atın isterseniz olmaz ise konu açarsınız.

@Mehmet Halis Ağırlıklı PUBG onayan biri değilim çok nadir giriyorum. Ağırlık CS ve LOL oynuyorum.

@FurkanAltun

Bir göz atın isterseniz olmaz ise konu açarsınız.

@Mehmet Halis Ağırlıklı PUBG onayan biri değilim çok nadir giriyorum. Ağırlık CS ve LOL oynuyorum.
Ağırlıklı oynamıyor olmanız rehber niteliğinde olduğu gerçeğini değiştirmez. Bu arada CS PUBG den daha çok sarıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı