PUBG Mobile akıcılık yok

Defkhammet

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Öncelikle konuyu nereye yazacağımı bilemedim. En mantıklı seçenek buradı gibi geldi. Daha önceden bu sorunu yaşıyordum fakat önemli değil diye düşünüyordum olabilir bu kadardan bir şey olmaz deyip geçiştiriyordum. Ben bilgisayardan PUBG Mobile oynuyorum. Forza dışında oynadığım tek oyunda bu zaten. Bugün bir yayıncının videosuna denk geldim adam 3070 ekran kartıyla oynuyor ve oyun teklemiyor bile. Bende RX 6900 XT var oyunda FPS düşüşleri takılmalar ve sanki 90FPS almama rağmen 30FPS alıyormuşum gibi görüntü alıyorum. Sistem özellikleri;
RX 6900 XT Sapphire Nitro Plus.
R5 5600X.
16 GB 4133MHz Adata Spectrix RAM.
ASUS ROG STRIX B550-F Wi-Fi anakart.
Dell S2721DGFa 165Hz 1ms 2K monitör.
FPS düşük gibi göstermesinin nedeni monitörden olabilir diye düşündüğümden monitörüde yazdım. Bu arada monitörü 90Hz e çekmezsem çok fazla yırtılma ve sanki FPS düşükmüş gibi bir görüntü oluşuyor. Bu monitörde hem G-Sync hem de AMD FreeSync Premium Pro var neden böyle oluyor. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Arkadaşlar merhaba. Öncelikle konuyu nereye yazacağımı bilemedim. En mantıklı seçenek buradı gibi geldi. Daha önceden bu sorunu yaşıyordum fakat önemli değil diye düşünüyordum olabilir bu kadardan bir şey olmaz deyip geçiştiriyordum. Ben bilgisayardan PUBG Mobile oynuyorum. Forza dışında oynadığım tek oyunda bu zaten. Bugün bir yayıncının videosuna denk geldim adam 3070 ekran kartıyla oynuyor ve oyun teklemiyor bile. Bende RX 6900 XT var oyunda FPS düşüşleri takılmalar ve sanki 90FPS almama rağmen 30FPS alıyormuşum gibi görüntü alıyorum. Sistem özellikleri;
RX 6900 XT Sapphire Nitro Plus.
R5 5600X.
16 GB 4133MHz Adata Spectrix RAM.
ASUS ROG STRIX B550-F Wi-Fi anakart.
Dell S2721DGFa 165Hz 1ms 2K monitör.
FPS düşük gibi göstermesinin nedeni monitörden olabilir diye düşündüğümden monitörüde yazdım. Bu arada monitörü 90Hz e çekmezsem çok fazla yırtılma ve sanki FPS düşükmüş gibi bir görüntü oluşuyor. Bu monitörde hem G-Sync hem de AMD FreeSync Premium Pro var neden böyle oluyor. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.
Selamlar dostum konuyu çözelim. Öncelikle oyunun akıcı olmamasının nedeni sistemin veya başka bir şey değil. Emülatör ayarların ve oyun içi ayarlarını yapmalısın. Şöyle emülatörde biraz ters mantık işliyor. Sistemin güçlü ise yüksek FPS istiyorsan ayarları en yukarı çekmelisin. Ne kadar düşürürsen oyunda akıcılık gider ve oyun sanki kasıyormuş gibi görünür. Ben Ryzen 5 3600 ve GTX 1050 ile 2K çözünürlüğe çekmeme rağmen 90 FPS te oynuyorum oyunu. Öncelikle tavsiyem Mithrain kardeşimizin yayınladığı videodan 90 fps emülatör diye arat youtubede indir. Oyunu kur. Standart emülatör ile oynama. Daha sonra Mithrain kardeşimizin yayınladığı pubg mobile 90 fps rehberi isimli bir videosu vardı sanırım. O videodan yaptığı şeylerin aynısını yap. Özellikle grafik olarak. Bir kaç yerde değişiklik olabilir. Çünkü video bir kaç aylık. Farklı olacak yer ise en son grafik ayarlarından akıcıya çek aşağıda ki seçeneklerde 90 FPS seçeneği çıkacak. Onuda seç oyunu yeniden başlat. MSI After Burner ile kontrol edersen oyunda 90 FPS alman gerek. Emülatör ayarlarını yapmayı unutma. Open Gl akıllı mod gibi ayarlar var onları deneyerek bulmalısın bazen değişken olabilir.

Oyun içi grafik ayarlarından kare hızını yükseltmeyi deneyebilirsiniz.

Hocam 90FPS alıyorum kare hızı en yüksekte zaten fakat bir gün oyun harika oluyor bir gün 30FPS oynuyormuşum gibi görüntü alıyorum.
Selamlar dostum konuyu çözelim. Öncelikle oyunun akıcı olmamasının nedeni sistemin veya başka bir şey değil. Emülatör ayarların ve oyun içi ayarlarını yapmalısın. Şöyle emülatörde biraz ters mantık işliyor. Sistemin güçlü ise yüksek FPS istiyorsan ayarları en yukarı çekmelisin. Ne kadar düşürürsen oyunda akıcılık gider ve oyun sanki kasıyormuş gibi görünür. Ben Ryzen 5 3600 ve GTX 1050 ile 2K çözünürlüğe çekmeme rağmen 90 FPS'te oynuyorum oyunu. Öncelikle tavsiyem mithrain kardeşimizin yayınladığı videodan 90 FPS emülatör diye arat YouTube'da indir. Oyunu kur. Standart emülatör ile oynama. Daha sonra mithrain kardeşimizin yayınladığı PUBG Mobile 90 FPS rehberi isimli bir videosu vardı sanırım. O videodan yaptığı şeylerin aynısını yap. Özellikle grafik olarak. Birkaç yerde değişiklik olabilir. Çünkü video birkaç aylık. Farklı olacak yer ise en son grafik ayarlarından akıcıya çek aşağıda ki seçeneklerde 90 FPS seçeneği çıkacak. Onuda seç oyunu yeniden başlat. MSI Afterburner ile kontrol edersen oyunda 90 FPS alman gerek. Emülatör ayarlarını yapmayı unutma. OpenGL akıllı mod gibi ayarlar var onları deneyerek bulmalısın bazen değişken olabilir.

Hocam teşekkür ederim detaylı yanıtınız için. Şu an 90FPS alıyorum HDR da bir problem yok bazen çok güzel akıcı bir şekilde oynarken genellikle drop yiyorum ve FPS düşük gibi görünüyor. Dediğiniz videoyu izleyeceğim. Çok teşekkürler.

Geri
Yukarı