Çözüldü PUBG R5 1600 AE kullanımı %40 oluyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

UluErdem25

Hectopat
Yer
Ofis
İşlemci
R5 1600 AE
Güncellemeden sonra işlemci kullanımı düştü. Çekirdekler %40-60 arası gidip geliyor. Daha önceden orta ayarlarda 70-100 FPS arası alıyorken şu anda herhangi bir ayarda 40 FPS üzerine çıkmıyor. Benim gibi performans sorunları yaşayan var mı? Diğer oyunlarda hiçbir sıkıntı yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Birkaç ay önceki sürüme döndüm değişen bir şey olmadı.

1642540251347.png

HPET kapatınca düzeldi. Yönetici olarak açtığım CMD'ye "bcdedit /set useplatformclock false" (tırnaksız) yazıp bilgisayarı yeniden başlattım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

1643669440844.png
Okudum, yinede fayda sağlaması için yazın. Ayrıca oyun içi değerleride paylaşırsanız daha iyi olur.

Oyunu yeniden yüklemek üzerine sildim. Oyun içi değerlerden yapılacak çıkarımı da yazmıştım, işlemci darboğazı oluyor, 40 belki 50FPS ancak görülebiliyor en düşük ayarlarda ve ciddi input lag var. Daha önceden orta ayarlarda 80-100 arası alıyordum güncellemeden sonra böyle oldu. Aynı durumu yaşayan var mı merak ettim.

Oyunu yeniden yüklemek üzerine sildim. Oyun içi değerlerden yapılacak çıkarımı da yazmıştım, işlemci darboğazı oluyor, 40 belki 50FPS ancak görülebiliyor en düşük ayarlarda ve ciddi input lag var. Daha önceden orta ayarlarda 80-100 arası alıyordum güncellemeden sonra böyle oldu. Aynı durumu yaşayan var mı merak ettim.
İşlemcinin %40-60 arası dolaşmasına darboğaz denmez. O yüzden tam değerleri paylaş dedim.

Hocam aç internetten bak r5 1600 kaç FPS'ye kadar verebiliyormuş, herhangi bir çekirdeğin ulaştığı maksimum kullanım %60'ı zor görüyor. Belli ki oyunda veya benim kurulumumda bir sorun var.
R5 1600 güçlü bir işlemci ama iş ekran kartında bitiyor. İşlemcin ne kadar güçlü olursa olsun ekran kartın güçlü değilse daha fazla FPS alamazsın. Sistemin hepsini yazmak çok mu zor? Oyun içi değerlerini göreyim ki ne normal ne değil anlayayım, böyle sistemini saklamaya devam edersen ben değil kimse yardım edemez. Senden mahrem bir yerin fotoğrafını mı istiyoruz burada, tek isteğimiz bu forumun amacı doğrultusunda yardımcı olup gönüllü olarak sorunları çözmek.

R5 1600 güçlü bir işlemci ama iş ekran kartında bitiyor. İşlemcin ne kadar güçlü olursa olsun ekran kartın güçlü değilse daha fazla FPS alamazsın. Sistemin hepsini yazmak çok mu zor? Oyun içi değerlerini göreyim ki ne normal ne değil anlayayım, böyle sistemini saklamaya devam edersen ben değil kimse yardım edemez. Senden mahrem bir yerin fotoğrafını mı istiyoruz burada, tek isteğimiz bu forumun amacı doğrultusunda yardımcı olup gönüllü olarak sorunları çözmek.

Hocam 960 var ekran kartı olarak, saklamaktan ziyade alakası olmadığı için diretiyorum. Herhangi bir ayarda 40FPS civarı alıyorum yazdım, ekran kartının ayar yükseltmeye rağmen 40FPS vermesi kapasitesinin müsait olduğunu gösterir. İşlemci kaynaklı olduğu bariz olduğundan ben de işlemciyi yazdım.

R5 1600 @3600MHZ (14nm)
3600mhz (2666 çalıştırıyorum) 2x8GB RAM
X370 SLI PLUS
Gtx 960 2GB
Sandisk SSD Plus 120GB sistem diski
Seagate Barracuda 2TB 7200RPM oyunun kurulu olduğu disk

Hocam 960 var ekran kartı olarak, saklamaktan ziyade alakası olmadığı için diretiyorum. Herhangi bir ayarda 40FPS civarı alıyorum yazdım, ekran kartının ayar yükseltmeye rağmen 40FPS vermesi kapasitesinin müsait olduğunu gösterir. İşlemci kaynaklı olduğu bariz olduğundan ben de işlemciyi yazdım.

R5 1600 @3600MHZ (14nm)
3600mhz (2666 çalıştırıyorum) 2x8GB RAM
X370 SLI PLUS
Gtx 960 2GB
Sandisk SSD Plus 120GB sistem diski
Seagate Barracuda 2TB 7200RPM oyunun kurulu olduğu disk
Ekran kartı kullanımı nasıl?

Geri
Yukarı