PUBG ve CS:GO için sistem önerisi

Bütçe
8000
1060 alinmaz.

Islemci: R5 3600, 1300 TL.
Anakart: MSI B450 GAMİNG PLUS MAX, 750 TL.
RAM: 8X2 3600Mhz, 650 TL.
SSD: Samsung 860 Evo 500GB, 500 TL.
Kasa ve PSU: Corsair Spec Delta 550W, 600 TL.
Ekran karti: RTX 2060 SUPER Gaming X, 3200 TL.

Toplam 7.000 TL.
Bunun üstüne de 1080p 144Hz monitör al tamamdir. Eger butceyi asarsa SSD'den kıs, baska bir seyi elleme. En kaliteli şekilde bu çıkar. Ekran karti yuksek tutulup diger bilesenler dusuk dizilmiş hazir sistemlerden uzak durun.

Herhangi bir sorunuz varsa neden bu diye tek tek cevaplayabilirim.
Bu fiyatları hangi siteden veya firmadan aldınız ? Biraz daha yüksek çıkıyo sanki fiyatları
Hayir hicbir seyden kismadim, kismam da. Mümkün oldugunca kaliteli bilesenlerle sistem onerisi yapiyorum. Islemci fazlasiyla yeterli.
Sistem için bu fiyatları hangi siteden alabiliriz ben baktım biraz fiyat biraz daha yüksek çıkıyor sanki ? Yoksa aşağı yukarı fiyat mı yazdınız

Son düzenleme:
Buyur dostum toplamda Kasa + Monitör 7988₺ tutuyor uzun süre yeterli olur .
Screenshot_2020-02-02-14-49-45-436_com.android.chrome.jpg

1060 alinmaz.

Islemci: R5 3600, 1300 TL.
Anakart: MSI B450 GAMİNG PLUS MAX, 750 TL.
RAM: 8X2 3600Mhz, 650 TL.
SSD: Samsung 860 Evo 500GB, 500 TL.
Kasa ve PSU: Corsair Spec Delta 550W, 600 TL.
Ekran karti: RTX 2060 SUPER Gaming X, 3200 TL.

Toplam 7.000 TL.
Bunun üstüne de 1080p 144Hz monitör al tamamdir. Eger butceyi asarsa SSD'den kıs, baska bir seyi elleme. En kaliteli şekilde bu çıkar. Ekran karti yuksek tutulup diger bilesenler dusuk dizilmiş hazir sistemlerden uzak durun.

Herhangi bir sorunuz varsa neden bu diye tek tek cevaplayabilirim.
2060S 3200₺ ye nerede gördünüz acaba merak ettim .

Buyur dostum toplamda Kasa + Monitör 7988₺ tutuyor uzun süre yeterli olur .Eki Görüntüle 495727

2060S 3200₺ ye nerede gördünüz acaba merak ettim .
Alın hocam;Gigabyte GeForce RTX 2060 Super Windforce OC 8GB 256Bit Fiyatı
Öncelikle vakit ayırdığın için teşekkür ederim
Pubg ultra Ayarlar için kaç fps öngörüyorsun bu sistem için?
İntel;
Amd;

Son düzenleme:
Dostum öncelikle arkadaşın dediği model farklı sizin dediğiniz model farklı .
Öncelikle vakit ayırdığın için teşekkür ederim
Pubg ultra Ayarlar için kaç fps öngörüyorsun bu sistem için?
Ultra takıntın yoksa yüksek - ultra arasında ayar yaparsan rahat 100 ü geçersin ancak monitör 144HZ olduğu için ayarları biraz düşürüp monitör de ki hızı yakalarsan daha akıcı ve daha göze hoş gelir ve rahatlıkla arada ki farkı anlarsın

Ultra takıntın yoksa yüksek - ultra arasında ayar yaparsan rahat 100 ü geçersin ancak monitör 144HZ olduğu için ayarları biraz düşürüp monitör de ki hızı yakalarsan daha akıcı ve daha göze hoş gelir ve rahatlıkla arada ki farkı anlarsın
Görmedim. RTX 2060 SUPER olarak bu fiyata var;Gigabyte GeForce RTX 2060 Super Windforce OC 8GB 256Bit Fiyatı
İndirim bitmiş olabilir.

ultra takıntım yok sadece ultrada dahi oynatan kasa yeterli ayarlarda yağ gibi kayar düşüncesiyle ultraya göre ayarlamaya çalışıyorum yoksa daha öncesinde low ayarlarda oynayan birisiyim almaya alıyoruz çokta uçmadan yormayacak bi pc toplamaya çalışıyorum. Teknolojide son yok malum 1000ede kasa var 10000ede 30000binede ama makul olan oyun için gayet yeterli bi bilgisayar toplamak niyetim bilgisayarın tek olayı oyun olacak yani veya yayın. aynı zamanda çoklu oyunlara geçtiğim zaman çoklu oyundan kastım online oyunlar 1 den fazla karakterle oynamaya başlıcam belki server açmayı düşünüyorum onlarda işin içine girince ultra pubg oynatan kasa bunların hepsine yeter düşüncesi var niyetim gayem o şekilde.

Youtube kanallarının topladığı sistemler genelde çok daha ucuz oluyor ve monte edilmiş şekilde geliyor. Hepsiburada'dan alırsanız kendiniz montelemeniz gerekecek.
İsterseniz 1 TB HDD ekleyebilirsiniz. Monitörleride aşşağıdan seçip hepsini bir alabilirsiniz. Ekran kartı 2060 değil 2070 dikkatinizi çekerim.

Youtube kanallarının topladığı sistemler genelde çok daha ucuz oluyor ve monte edilmiş şekilde geliyor. Hepsiburada'dan alırsanız kendiniz montelemeniz gerekecek.
İsterseniz 1 TB HDD ekleyebilirsiniz. Monitörleride aşşağıdan seçip hepsini bir alabilirsiniz. Ekran kartı 2060 değil 2070 dikkatinizi çekerim.
Dostum önce bir arkadaşın yazdığı açıklamayı oku istersen kasa+monitör dahil en fazla 7000-8000 arası sen sadece kasaya 6700-7000 olan sistem öneriyorsun ayrıca sırf 2070 olacak diye de işlemciyi 3700X den 2700X e düşürmeye gerek yok alacak arkadaş hem yayın için diyor hem server için diyor hem de online oyunlar için diyor 3700X`in yayın ve render performansı 2700X`e göre nereden baksan 1.5-2 kat daha iyi o yüzden 3700X işlemci ve 2060 uzun süre yeterli olur her türlü oyunu çok rahat bir şekilde oynanabilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı