PUBG ve CS:GO için sistem önerisi

Bütçe
8000

sahinxyz

Centipat
Arkadaşlar selamlar,

7000-8000 TL arası bir bütçeyle gamer kasa toplamayı düşünüyorum ama çok alternatif ve sistem mevcut 150 çeşit ekran kartı var misal veriyorum iki kartta GTX 1060 ama aralarında çok fiyat farkı var markalar değişince veya OC var Armor var Ventus Super Ventus derken çok çeşit var ve bende bu farkları ayırt edebilecek ve yorumlayacak bilgiye vakıf değilim maalesef.

Sizden ricam bana lazım olanı detayı hakkında bilgi sahibiyseniz bana da yardımcı olmanız.

Ben PC ile ne yapacağım? Başlıkta da belirttiğim üzere FPS oyunlarına PUBG için en az 100FPS'yi yağ gibi oynatacak (Ultra ayarlar, o paraya olmaz derseniz olurunu belirtmenizi rica ediyorum) bir PC toplamak istiyorum. Haricinde CS-GO için kullanacağım mümkün mertebe yayın bilgisayarı da olabilir. Belirttiğim bütçeye 144Hz monitör dahil toplamam lazım. Yani atıyorum toplam 8000 bine monitör dahil çıkabilirim.

Not olarak; birkaç farklı yerde PC toplattım ama kim neye göre topladı bilmiyorum, kimisi diyoki ekran kartı işlemci yüksek RAM ve anakart desteklemeli yani dengeli bir PC olmalı darboğaz yapmaması ve parçaları tam performans kullanabilmen için, kimisi işlemciyi düşürdü ekran kartını yükseltti FPS demek ekran kartı demek işlemci o kadar önemli değil dedi, bende bu tarz PC toplamadım daha önce oyunlara karşı ilgili olmama rağmen o yüzden almışken 1 kere alacağım belki daha sonra yükseltmeye gidebilirim velhasıl istediğim performansı vermezse benim için çöp demek bu konuda desteğe ihtiyacım var bu oyunları oynayan ve daha önce PC toplamış arkadaşlar bana yardımcı olabilirse çok sevinirim.

Yorumlarınızı bekliyorum, şimdiden bu platforma ve yardımcı olan arkadaşlara teşekürlerimi sunarım.

Son düzenleyen: Moderatör:
1060 alinmaz.

Islemci: R5 3600, 1300 TL.
Anakart: MSI B450 GAMİNG PLUS MAX, 750 TL.
RAM: 8X2 3600Mhz, 650 TL.
SSD: Samsung 860 Evo 500GB, 500 TL.
Kasa ve PSU: Corsair Spec Delta 550W, 600 TL.
Ekran karti: RTX 2060 SUPER Gaming X, 3200 TL.

Toplam 7.000 TL.
Bunun üstüne de 1080p 144Hz monitör al tamamdir. Eger butceyi asarsa SSD'den kıs, baska bir seyi elleme. En kaliteli şekilde bu çıkar. Ekran karti yuksek tutulup diger bilesenler dusuk dizilmiş hazir sistemlerden uzak durun.

Herhangi bir sorunuz varsa neden bu diye tek tek cevaplayabilirim.

1060 alinmaz.

Toplam 7.000 TL.
Bunun üstüne de 1080p 144Hz monitör al tamamdir. Eger butceyi asarsa SSD'den kıs, baska bir seyi elleme. En kaliteli şekilde bu çıkar. Ekran karti yuksek tutulup diger bilesenler dusuk dizilmiş hazir sistemlerden uzak durun.

Peki bu sistem için kaç fps öngörüyorsunuz ? Pubg için
1060 alinmaz.

Toplam 7.000 TL.

Birde monitör için AOc c24g1 düşünüyorum ama panel farklılıkları var va ips vs gibi bu konuda bi öneriniz varmı ?

IPS panellerde renkler daha canli ve yandan bakıldığında kararma olmuyor.

2060 Super var 2K çözünürlükte bile çok rahat oynatır, youtubedan testlerini izleyebilirsiniz.
İşlemci bu kasa için yeterlimi yoksa bütçe kısıtlı olduğu için mi bunu tercih ettiniz? Yükseltmekte fayda var mı yoksa zaten bi hayli yeterli mi dersiniz ?

Destekleriniz için teşekkür ederim.

Mesela model tavsiye etseniz?
Hocam biraz bütçeniz aştım ama kaliteli parçalardan oluşmaktadır.

İ5 9600KF işlemci güçlüdür. Tek çekirdek performans r5 3600 geçmektedir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam şunu söyleyelim R5 3600 ve İ5 9600KF fazlada fark yok.
@Caner Uncu dediği sistemi işlemci,anakart ve ramle benim sistemle değiştirebilirsin.(Bütçen hangisine uygunsa seçebilirsin)

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı