PUBG ve Forza Horizon 4 anlık takılma sorunu

Jaykover

Kilopat
Yer
Beyoğlu
Daha fazla  
Arkadaşlar,

Başlıkta da belirttiğim gibi özellikle bu iki oyunda 10 saniye aralıklarla anlık takımla yaşıyorum. Aradım taradım bir çözüm bulamadım. CoD Warzone, RE3, Witcher 3, Tomb Raider serileri, Far Cry 5 vb. birçok oyunda yüksek grafiklerde herhangi bir sorun yaşamıyorum. Ama iş bu iki oyuna gelince... Özellikle FH4'te araç bir yere çarpacakken takılma daha bariz oluyor. PUBG'de de rakiple kaşılaşacağım anda, kapı açarken, camdan atlayınca daha bariz takılıyor. FPS değerlerimde sorun yok. 120 FPS PUBG'de alıyorum. Takılma esnasında 10 FPS kadar düşüş oluyor.

Sistem:
CPU: Intel Core i7 5820K 3.3GHz anakart: ASUS X99 ROG Rampage v Edition 10 GPU: MSI lightning Z GTX 1080 Ti 11GB RAM: Kingston HyperX Predator 16 GB (4x4) 2400MHz CL12 HDD: Seagate Barracuda 2TB 7200RPM SSD: Samsung 850 EVO 250GB M.2: Samsung 970 EVO NVMe 1TB.

Ayrıca PUBG'nin 11-12 GB'a kadar RAM kullandığını gördüm. Normal mi bilmiyorum. Artık sistemi satmak gibi fikirler gelir oldu aklıma. Son bir çare yardımlarınızı bekliyorum.

Sistemde pek bir sıkıntı yok gibi görünüyor. oyunun kurulu olduğu diskte sorun olabilir mi?
Sorun diskte olabilir.
Bahsettiğiniz oyunların kurulu olduğu disk ne durumda? Oyun oynarken %100 kullanım değerlerine çıkıyor olabilir.
Oyunlar M2 SSD'de kurulu. SSD'nin sorunlu olması demek tüm oyunlarda sorun yaşayacağım anlamına gelmez mi? Ki PUBG'yi sata SSD'ye de taşıdım. Sorun aynı.

Oyunlar M.2 SSD'de kurulu. SSD'nin sorunlu olması demek tüm oyunlarda sorun yaşayacağım anlamına gelmez mi? Ki PUBG'yi SATA SSD'ye de taşıdım. Sorun aynı.

PUBG 3080'de bile ara ara fena kasıyor. Oyun sorunlu.
Oyunlar M2 SSD'de kurulu. SSD'nin sorunlu olması demek tüm oyunlarda sorun yaşayacağım anlamına gelmez mi? Ki PUBG'yi sata SSD'ye de taşıdım. Sorun aynı.

Tavsiye edilen ram frekansı 3000 Mhz. Pubg için.

PUBG 3080'de bile ara ara fena kasıyor. Oyun sorunlu.

Tavsiye edilen ram frekansı 3000 Mhz. Pubg için.
Sorunu okuyunca aklıma direk RAM ile alakalı bir sorun olabileceği geldi. Belki frekansı yeterli değildir :kararsız:.
2400 MHz ramlerim var. Dediğim gibi 11-12 gb ram yiyor. 8 gb ramiyle yağ gibi oynayan arkadaşım var.

Ayrıca 2 defa format attım düzelmedi. Sorun Windows kaynaklı da görünmüyor yani.

Geri
Yukarı