PUBG vs CoD Warzone

WOW1

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Msi Rx 6800 / Amd Ryzen 5 3600 / 200 Hz 1080p Monitör / B450 Anakart / 16 gb Ram / 416 Gb SSD
Oyunlarımız başlıktan da görülebileceği gibi PUBG ve Warzone. Bakalım hangisi daha iyi?

Grafik yönünden bakacak olursak Warzone kat ve kat daha iyi. PUBG'nin grafikleri tatmin edecek düzeyde olsa da 87 TL'yi hak edecek kadar iyi bir grafiğe sahip değil.

Fiyat yönünden baktığımızda PUBG 87 TL Warzone ise ücretsiz. Warzone ücretsizken PUBG'nin o kadar büyük bir meblayı hak etmediğini düşünüyorum.

Sistem gereksinimi yönünden PUBG'nin tam sistem gereksinimi ise şöyle:
  • Minimum:
    • 64-Bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir.
    • işletim sistemi: 64-Bit Windows 7, Windows 8.1, Windows 10.
    • İşlemci: Intel Core i5-4430 / AMD FX-6300
    • Bellek: 8 GB RAM.
    • Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 960 2 GB / AMD Radeon R7 370 2 GB.
    • DirectX: sürüm 11.
    • Ağ: genişbant internet bağlantısı.
    • Depolama: 30 GB kullanılabilir alan.
  • Önerilen:
    • 64-Bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir.
    • İşletim sistemi: 64-Bit Windows 7, Windows 8.1, Windows 10.
    • İşlemci: Intel Core i5-6600K / AMD Ryzen 5 1600.
    • Bellek: 16 GB RAM.
    • Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 1060 3GB / AMD Radeon RX 580 4 GB.
    • DirectX: sürüm 11.
    • Ağ: genişbant internet bağlantısı.
    • Depolama: 30 GB kullanılabilir alan.

Bu da Warzone'nin tam sistem gereksinimi:

Minimum sistem gereksinimleri:

İşletim sistemi: Windows 7 64-Bit (SP1) veya Windows 10 64-Bit
İşlemci: Intel Core i3-4340 veya AMD FX-6300
RAM: 8 GB.
Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 670 / NVIDIA GeForce GTX 1650 veya AMD Radeon HD 7950 - DirectX 12.0
Depolama: 175 GB kullanılabilir alan.
İnternet: Genişbant internet ağı.

Önerilen sistem gereksinimleri:

İşletim sistemi: Windows 10 64-Bit son güncelleme ile birlikte.
İşlemci: Intel Core i5-2500K veya AMD Ryzen R5 1600X.
RAM: 12 GB.
Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 970 / NVIDIA GeForce GTX 1660 veya AMD Radeon R9 390 / AMD Radeon RX 580 - DirectX 12.0
Depolama: 175 GB kullanılabilir alan.
İnternet: Genişbant internet ağı.

Fark ettiyseniz Warzone 175 GB'lik bir alan istiyorken PUBG 30 GB yer istiyor. Warzone'nin sistem gereksinimlerinin çok az daha fazla olduğunu söyleyebiliriz.
Warzone'da en beğendiğim özellik gulag özelliği. Bu özellik sayesinde öldüğünüzde bir hapishaneye getiriliyorsunuz. Bu hapishanede ölen diğer kişilerle 1V1 atıyorsunuz. Eğer kazanırsanız yeniden oyuna dönebiliyorsunuz.

Aslında Warzone PUBG'nin geliştirilmiş CoD versiyonu benim 2 oyuna verdiğim puan:

Warzone: 95/100.
PUBG: 60/100.

Not: PUBG'ye düşük puan vermemin en büyük sebebi fiyatı ve oyun içinde bulunan oyundan soğutan hileler.

PUBG'ye hiçbir zaman ısınamadım, Hele Mobile PUBG oyununu bilgisayardan oynayanlar var bir de...

Her türlü tercihim Warzone.

Güzel bir karşılaştırma olduğunu düşünmüyorum. Sadece sistem gereksinimleri ve grafikler üzerinden gitmişsin.

Hikaye modları vb yok battleroyale modunda neyi karşılaştırabilirsin ki? benim aklıma fiyat gereksinim ve grafik geldi eğer eksiklerimi söylersen düzenleyebilirim.

Hikaye modları vb yok battleroyale modunda neyi karşılaştırabilirsin ki? benim aklıma fiyat gereksinim ve grafik geldi eğer eksiklerimi söylersen düzenleyebilirim.
Vuruş hissiyatını karşılaştırabilirdin. Haritaları karşılaştırarabilirdin. Veya kaç kişi başlıyoruz. Hangisi daha hızlı. Tamam ikiside battleroyale ama farkları var. Mesela Warzone'da ki market sistemine hiç değinmemişsin. Bunların hepsini karşılaştırabilirdin.

Yeni konular

Geri
Yukarı