Pull push radyatör fan montajı nasıl yapılır?

Fatih un

Hectopat
Merhabalar kasamın ön kısmında Corsair H115I PRO XT sıvı soğutmasını kullanıyorum. Fanları kasanın iç tarafına monte ettim. Havayı dışardan çekerken radyatörden geçiriyor. Mesh bir kasa kullandığım için radyatörün ön kısmına da fan eklemek istiyorum. Şu an radyatöre arkasından uzun vidalarla fanlar takılı. Radyatör ön taraftan conta ve ufak vidalarla kasaya takılı. Ön tarafa Fan takarken uzun vidalar ile radyatöre mi monte edeceğim ? nasıl yapacağım kafam karıştı.Pull Push şeklinde kullanmak istiyorum.
Ya da radyatörü tutan vidalar kasanın önündeki 14Cm'lik yuvalarda. 12 cm yuvaları boş. Silikon vidalar aracılığı ile 3 adet 12cm fan tuttursam mantıklı olur mu?
Arctic veya Akasa Viper fan almayı düşünüyorum. Tavsiyelerinize de açığım.

Son düzenleme:
Fanları kısa vidayla radyatöre takacaksınız ardından fanın diğer vida deliğinden kısa vidayla kasaya sabitleyeceksiniz. Uzun vida kullanarak fanları radyatöre sabitlemeden kasanın deliğinden geçiripte takabilirsiniz. Size kalmış.

Fanları kısa vidayla radyatöre takacaksınız ardından fanın diğer vida deliğinden kısa vidayla kasaya sabitleyeceksiniz. Uzun vida kullanarak fanları radyatöre sabitlemeden kasanın deliğinden geçiripte takabilirsiniz. Size kalmış.

Anladım kısa vidalarla ile montajlar isem conta kullanmam gerekmeyecek mi fanın kalınlığından dolayı onu merak ediyorum.

69DE51B7-26F0-416E-AA48-4363D7071BDB.jpeg

Bir de şu an böyle garip bir setup kullanıyorum.
3 Fan takabilir miyim acaba silikon vidalar ile.

Yeni konular

Geri
Yukarı