PulseAudio'da mikrofon gürültüsü nasıl azaltılır?

Boranity

Hectopat
Makaleler
1
Benim bir çözümüm vardı fakat ses kendi kendine oynadığı için bazen sorun olabiliyor. Mikrofondaki gürültüyü nasıl kaldırabilirim?
PulseAudio kullanıyorum.

Son düzenleme:
sudo nano /etc/pulse/default.paya load-module module-echo-cancel ekleyin. Pavucontrol'un mikrofon kısmında echo cancellationun çıkması lazım. Varsayılan yap.

Umarım sesi iyileştirir, şahsen böyle bir şeye hiçbir ihtiyacım olmadı. Mikrofonu kullanacağınız uygulamada echo/noise cancellation varsa onu kullanman daha mantıklı olur.

NoiseTorch'a da bakabilirsin.

Son düzenleme:
sudo nano /etc/pulse/default.paya load-module module-echo-cancel ekleyin. Pavucontrol'un mikrofon kısmında echo cancellationun çıkması lazım. Varsayılan yap.

Umarım sesi iyileştirir, şahsen böyle bir şeye hiçbir ihtiyacım olmadı. Mikrofonu kullanacağınız uygulamada echo/noise cancellation varsa onu kullanman daha mantıklı olur.
Hocam, ben de böyle ayarlamıştım. Discord gibi yerlerde mikrofon gözükmüyordu.

Benim yaptığımda buydu sesi kısıyor bir anda ve yükselmiyor sorun çıkarıyor NoiseTorch'a bakacağım.
NoiseTorch gürültüyü kaldırıyor fakat ses bozuk geliyor. @433815

Son düzenleme:

Geri
Yukarı