Pup Virüs Nasıl Silinir?

zeus?

Decapat
Bilgisayarama Pup adlı virüs bulaştı. Malbytes ile tarama yaptım, virüs bulum sildim yine virüs aktif oluyor. Her indirdiğim programı virüs görüyor Malbytes. CMD açılıp kapanıyor. Bilgisayar kendiliğinden program yüklüyor. Format attım sonuç yine. Aynı bu olay daha önceden başıma gelmişti. Sizce bu bir ağ saldırısı olabilir mi ?
Eğer saldırısı ise bir daha aynı şey başıma gelmemesi için ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben böyle durumlarda güvenli mod ile sistem geri yükleme yapar ve güzel bir temizlik yaparım. Deneyebilirsin.

Düzeltme: Basit bir şey değilmiş az önce baktım. Bir fikrim yok.

Formatı nasıl uyguladınız? Dünya tarihinde formattan sonra bile hayatta kalabilecek sadece bir kaç tane virüs var, onlar da günümüzde aktif olarak bulunmuyorlar gibi.

Virüsün formattan sonra bile aktif olması ancak virüslü Windows, ya da virüsün tarayıcılarınıza entegre olduğunu aklıma getiriyor. Ya da format yerine, Windows'un kendi fabrika ayarlarına dönme seçeneğini kullandığınız. Bu durumlarda virüs size sürekli geri yapışacaktır.

Nasıl kurtulacağını bilmiyorum ama kurtulduktan sonra eset gibi üst seviye bir yazılım SATIN alıp kullan

Formatı nasıl uyguladınız? Dünya tarihinde formattan sonra bile hayatta kalabilecek sadece bir kaç tane virüs var, onlar da günümüzde aktif olarak bulunmuyorlar gibi.

Virüsün formattan sonra bile aktif olması ancak virüslü Windows, ya da virüsün tarayıcılarınıza entegre olduğunu aklıma getiriyor. Ya da format yerine, Windows'un kendi fabrika ayarlarına dönme seçeneğini kullandığınız. Bu durumlarda virüs size sürekli geri yapışacaktır.
ya ben hayatımda böyle bir virüs görmedim formatı cd den boot yapıp sonra herşeyi sildim sonra yeni oluşturdum yükledim yedek dahi yok format atarken şu dikkatimi çekdi cmd bir kaçkere açılıp kapandı 3 defa format attım düzelmedi
Zemana AntiMalware deneyin sorun çözülecektir.
anti malware virüs bulup sildim sonra tekrar aktif oluyor

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı