Pusti İle Oyun İncelemeleri Bölüm 2: Shovel Knight Specter Of Torment

Merhaba arkadaşlar. Daha şimdi bitirdiğim bir oyunun incelemesini direkt yazıyorum. İlk incelememi okuyan ve seven herkese teşekkür ederim. Amma gereksiz konuştum. Hadi başlayalım!

Hikaye
Oyunun hikayesi aslında basit. Siz Specter Knight adındaki bir şövalyesiniz ve 8 tane şövalyeyi Enchantress için toplamaya çalışıyorsunuz. Ancak sonradan işin içine geçmişin eklenmesiyle hikaye daha üzücü ve daha iyi bir hale geliyor. Şöyle sorular olabilir:
"Specter Knight nasıl oldu?"
"Neden Enchantress'in köleliğini yapıyor?" gibi soruları oyunu oynayınca anlayabilirsiniz. Oyunu oynamak istemeyenler için buraya bir video koyuyorum bütün hikayeyi izleyebilirler.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Müzik Ve Bölüm Tasarımları
Oyunun bütün bölümleri kendine has tasarımları, bossları, savaşları, çok küçük bulmacaları yaratıkları falan var. Her bir bölüme girdiğinizde farklı bir mekanik tanıtıyor ve o mekaniği o bölüm boyunca kullanmanız gerekiyor. Bir de oyunun son bölümünün öncesindeki bölümde neredeyse bütün mekanikleri kullanmanızı istiyor. Benim için bu gerçekten güzel bir şey. Böyle bir şeyi sadece Splatoon ve diğer Shovel Knight oyunlarında gördüm genel olarak. Müzikler ise şahsen ben beğendim. Hiç fena değiller. Ama müzik dinleyeceğim zaman da açıp dinlemem. DOOM Eternal müzikleri gibi bunlarda oyun oynanırken dinlenir sadece. Sonra dinlenirse de çok iyi olmaz
Oynanış
Evet en sevdiğim yerlerden birindeyiz. Şimdi oyunun temel mekanikleri yürümek, zıplamak, eğilmek ve silah ile saldırmak. Eğilme dediğime bakmayın öyle bir eğiliyor ki zor farkediliyor. Buraya da yüklenmiyor GIF. Neyse. Eğer havadayken bir düşmanın yakınındaysanız üzerinde bir çizgi çıkacaktır. Eğer o çizgiyi görüyorken saldırırsanız düşmanın içinden geçersiniz. (Gerçekten içinden geçersiniz.) Temel mekanikler bu şekilde. Eğer diğer mekanikleri de anlatırsam bu iş bitmez direkt. Çünkü gerçekten önemli önemsiz çok mekanik var.
Boss Tasarımları
Evet yine Cuphead incelemesinde olduğu gibi bunları ayrı bir açıdan ele almam lazım. Bosslar cidden birbirinden değişik tasarımlara sahip. Bölümde gördüğünüz mekanikleri kullanıyorlar ve her şeyleri farklı direkt. "Şununla şu savaş benzer" gibi bir cümle kurulamıyor. Tabii iki tane boss ile iki defa savaşıyoruz ama o savaşlar da değişik birbirinden. Biri başka bir savaş diğeri başka bir savaş.
F/P Bir Oyun Mu? Alınır Mı?
Arkadaşlar oyun güzel olmasına rağmen ben 2 saat içerisinde bitirdim. Tabii bunun sebeplerinden biri de oyunu daha önce de oynayıp bitirdim. Sizin ilk kez oynayacağınızı düşünerek 3-4 saat içerisinde biter. Ama 21 TL çok. İndirim dönemlerinde 15 TL'ye düşüyor o zaman kafa atın.

Evet ikinci incelememin sonuna geldik. Eğer bir yeri kötü yaptıysam lütfen eleştiriniz. İncelemenin kısa olmasının sebebi direkt oyunun kısa olması.

Bir Sonraki İncelenecek Oyun: Shovel Knight Shovel Of Hope ve Plague Of Shadow.
Kendinize iyi bakın. Hoşça kalın!

Shovel Knight: Plague Of Shadows incelemesinden vazgeçtim. Gerçekten sıkıcı, alakasız bir hikayeye sahip ve neredeyse hiç bölüm tasarımı değişmeyen bir oyunu yeniden bitirmek ile uğraşamam. Onun yerine Shovel Knight: Shovel Of Hope biter bitmez ya Death Stranding ya da Doom Eternal incelemesi gelecek. Beklemede kalın!

Geri
Yukarı