Pusti ile Oyun İncelemeleri Bölüm 5: Shadow Of War

PustiPowerV2

Hectopat
Makaleler
5
Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 1 aylık aranın ardından bu seriye devam etmek istedim. Beni veya incelemelerimi özleyen var mıdır emin değilim de neyse. Hadi başlayalım!
Hikaye
Evet. Yaklaşık 20 saat oynadığım bu oyunun hikayesiyle ilgili bir yorum yapamam. Çünkü önceki oyunu oynamadım, evren hakkında da bilgim yok. O yüzden o kısım bende değil maalesef. Özür dilerim!
Müzik Ve Dünya Tasarımları
Evet. Dünya tasarımları birbirine benzer demek istemezdim ama biraz öyle. Sebebi ise her yerde aynı kamp şeklini kullanmışlar. Mesela lavlı bir şehirde daha değişik çadırlar falan yok. O kısım biraz daha iyi olabilirmiş. Ama her yerin kendine has manzaraları ve güzellikleri var. Oyunun aksiyon müzikleri ise fena değil ama çok sık duyduğum bir şey de değildi.
Oynanış
Evet. Bu oyunun mükemmel bir oynanışı var bana göre. İlk önce çeşitlilik var. Adamı okla öldürebilirsin. Kılıçla öldürebilirsin. Sol tıka basılı tutup mızrak ile öldürebilirsin. Sessizce varilleri zehirleyip zehir içmesini sağlayabilirsin. Sessizce bıçaklayarak öldürebilirsin gibi gibi liste uzar gider. Kale kuşatmaları desen o da ayrı. Kaledeki bütün elemanları senin adamın yapıp orada casus olarak tutabilirsin. Böylece kuşatma işi çok daha kolay olur. Ya da o casus tuttuğun elemanı, Kalenin sahibi (Overlord) bulup öldürebilir. Hatta oyunda Overlord yanlış kişileri casus sanıp kendi adamlarını öldürebiliyor. Kesinlikle oynanış çeşitli ANCAK, oyun bir yerden sonra kendini tekrar ediyor. Ve etmek zorunda. Oyundaki amacın Bütün diyarı geri almak. Tabii sonradan amacınız falan değişiyor ama baya sonra. Ama Nemesis sistemi bu oyuna cuk oturmuş. Kendi askerlerinizin size ihanet etmesi mi dersin, Sahte ölüm ile kaçıp sonra sana geri saldırması mı? Benim favorim askerleri delirtmek. Oyunda bir kaptan çok fazla hasar alırsa "Broken" oluyor. O haldeyken onu kendi orduna alabilir Veya onu utandırabilirsin. Eğer utandırırsan seviyesi düşer ve belli bir ihtimal "Deranged" (Akli dengesini yitirmiş) olur. Peki kaptanlar akli dengesini yitirirse ne olur? Ya hiç konuşamaz ve sadece garip hırıltı veya kahkaha gibi sesler çıkartabilir. Ya da sadece birkaç kelime söyleyebilecek duruma gelir. Eğer siz bir ruh hastası iseniz karakterlerin delirip saçmalamasını izlemekten keyif alabilirsiniz. Test edildi onaylandı(y)
F/P Bir Oyun Mu? Alınır Mı?
Arkadaşlar bu oyun indirim dönemlerinde 16 TL gibi bir fiyata satılıyor. Hem de bütün DLC'ler dahil. Şaka gibi değil mi? Çok güzel oyun indirim dönemlerinde bütün DLC'ler ile birlikte alın.
Sıradaki İncelenecek Oyun: Doom Eternal (Umarım) Kendinize İyi Bakın. Hoşça Kalın!

Oyunun hikayesi berbattı diye hatırlıyorum. Hikayesi yüzünden büyük eleştiri toplamıştı. Ek olarak, oyun kendini tekrar ediyordu. 70 liraya alınmaz, ancak indirimlerde bir göz atılabilir.

Hocam oynanış AC ve Batman'in akraba evliliğinden doğmuş sanırım :D. Game Pass'den oynadım fena değildi. Hikaye hakkında hiçbir fikrim yoktu sadece ilerliyordum.

Oyunun hikayesi berbattı diye hatırlıyorum. Hikayesi yüzünden büyük eleştiri toplamıştı.
Dediğim gibi hikaye kısmı bende yok. Hikayesi için oynayacak varsa da oynamasın. Benim hatırladığım kadarı ile P2W olduğu için eskiden tepki toplamıştı. Para verip ork açmak falan. Tabii şu an kaldırdılar.

6 saat oynadım %1 ilerleyebildim ancak. :D

Galiba bu benim vur kır parçala isteğimden dolayı bir türlü bölüm geçemedim o yüzden güzelde sövdüm oyuna.

Hikayesini bilmem ama pata küte savaş zevklimi zevkli. Benim sinir olduğum kısım ise şu oldu ben bir adama gizli saldırı yapmadığım sürece hızlıca ölmüyor, 10 15 kere vuruyorum ancak ölüyor.

Be Warner Bross oyun ekibi şunu biraz daha dengeli yapaydınız minik güçsüz bir canavarı öldürmek için 6 kere kılıçla 7 kere de çekiç ile vurmak nedir?

Yeni konular

Geri
Yukarı