Puzzle nasıl çerçeveletilir?

Warrior123

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. 1000 ya da 2000 parça Puzzle alıp yapıp çerçeveletmek istiyorum. Var mı konu hakkında deneyimli olan? Nasıl yapıştırılır veya çerçeveletilir gibi...

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeşim puzzle bittikten sonra koli bandı ile üzerinden geçip tablo haline getirmişti.
Yani koli bandı arkaya yapıştırılır diye biliyorum, öne gelse çerçeveletince parlama yapar herhalde. Ek olarak da acaba arkaya mı yapıştırmıştı? Yani sadece arkaya koli bandını, Puzzle parçalarını ön taraftan yapıştırmadan (sıvı yapıştırıcı ile) yapamaz diye biliyorum.
Bizde puzlleyi kartonun üstünde yapıp yapıştırmıştık. Çerçevesiz duvara asmıştık gayette güzel görünüyordu.
Peki çerçevesiz/camsız şekilde yapıştırınca ön kısmı parlama yapıyor mu? Yani ön kısmı birleştirmek/tutturmak için herhangi bir bant veya sıvı yapıştırıcı kullanıyoruz ya; demek istediğim bu bant veya sıvı yapıştırıcı parlama yapıyor mu? Görüntü kalitesini bozuyor mu ya da?

Ek olarak da bu Puzzle hakkında ne düşünüyorsunuz? 130 Tl verilir mi?

Bir de yapıştırmak için Puzzle yapıştırıcısına gerek var mı yoksa normal bir yapıştırıcı da iş görür mü?

O direk önden yapıştırmıştı. Bantlar üst üste gelmeyecek şekilde ve puzzle kabartmalarının arasını dolduracak bir şekilde titizlikle yapıştırdığı için hiç anlamamıştım bantlı olduğunu. Ayrıca puzzle gayet iyi görünüyor daha ucuz bulsan da maks. 10-20 TL değişir bunu al gitsin.

O direk önden yapıştırmıştı. Bantlar üst üste gelmeyecek şekilde ve puzzle kabartmalarının arasını dolduracak bir şekilde titizlikle yapıştırdığı için hiç anlamamıştım bantlı olduğunu. Ayrıca puzzle gayet iyi görünüyor daha ucuz bulsan da maks. 10-20 TL değişir bunu al gitsin.
Bir nevi ustalık gerektiriyor yapıştırma işi. Markası Ravensburger olunca kaçırmayayım dedim, gayet iyi bir marka, ki Puzzle'de anlamlı.

Teşekkür ederim yardımın adına.

Anatolian'ın puzzle yapıştırıcısını alıp dertsiz tasasız mukavva üzerinde yapıştıralabilirsiniz. Üstelik tek tek yapıştırmaya da gerek yok bitince üzerine döküyorsunuz kutusundan çıkan spatula ile yapışkanı dağıtıyorsunuz 30dk sonra kuruyor. Puzzlelarla çok uğraşan biri olarak hep böyle yapıyorum ben.

Çerçeve yaptırmak için de camcıya götüreceksiniz. Hepsi bilir zaten puzzle çerçevelerini ve boyutlarını.

Anatolian'ın puzzle yapıştırıcısını alıp dertsiz tasasız mukavva üzerinde yapıştıralabilirsiniz. Üstelik tek tek yapıştırmaya da gerek yok bitince üzerine döküyorsunuz kutusundan çıkan spatula ile yapışkanı dağıtıyorsunuz 30dk sonra kuruyor. Puzzlelarla çok uğraşan biri olarak hep böyle yapıyorum ben.

Çerçeve yaptırmak için de camcıya götüreceksiniz. Hepsi bilir zaten puzzle çerçevelerini ve boyutlarını.
Şöyle ki alacağım Puzzle markası Ravensburger. Yapıştırıcıyı Anatolian'dan alsam sorun olmaz değil mi, yani yapışma vb. konularda. Ki Ravensburger'in yapıştırıcısı çok daha kaliteli ama bir puzzle fiyatında yani, 80 Tl. Bir de çerçevesiz yapsam nasıl olur acaba?

Ek olarak da Puzzle uğraşan biri olduğunuz belirttiğiniz için acaba şu Puzzle hakkında ne düşündüğünüzü öğrenmek isterim, yani bu para verilir mi?

Biraz acemiyim Puzzle konusunda, o yüzden geniş bilgi almak istiyorum bu konuda. Şimdiden çok teşekkür ederim.

Ha birde mukavvaya yapıştırırken, yapıştırıcıyı mukavvayı mı sürmeliyim, sonra tek tek üzerine mi yapıştırmalıyım; yoksa direkt Puzzle bittikten sonra Puzzle'nin yüzüne tamamen yapıştırıcı sürüp (sptaula ile yayacak şekilde) kurumasını bekleyip, daha sonra da mukavvaya sürüp, kurumuş olan Puzzle'yi mukavvaya mı yapıştırayım?

Bu tarz bir şey alın ve daha sonra bir mukavva ile sabitleyin eğer resim için büyük desenli çerçeve varsa harika olur;

Yeni konular

Geri
Yukarı