PYBS bursu açık liseye geçince kesilir mi?

İnşallah yatar. Sinirlerim bozuldu sabahtan beri ağlıyorum. Yatmazsa dershane paramı da odeyemeyecegim
sıkıntı yapma kardeşim benim de 15 ila 20 arası yatıyor bu hafta öğrenicem yatıp yatmadığını ama zaten bir sürü siteye baktım açığa geçince kesilir diye bir madde yok youtubeda da yok. Zaten mantıken devlet bu parayı okula giderleri vs. destek olsun diye veriyor ve biz açığa geçince yine meb' e bağlıyız ve öğrenciyiz kalem, kağıt test kitabı giderlerimiz oluyor ve onu da geçtim bir sürü fen lisesinde geçen öğrenci var burs kesilme gibi bi olay olsa kesin uyarırlardı diye düşünüyorum ama bu hafta görücez bakalım.
Bu şartları nereden öğrendiniz? Sınıfta kalınca kesilmeyen tanıdığım var.
google' a yazdım farklı 5 - 6 siteye baktım.

Google'a yazdım, farklı 5-6 siteye baktım.
İyi halt yediniz. Böyle doğru olmayan bilgileri yaymaya devam edin. Allah korusun işe yarar bir şey yaparsınız.

Burada ilgili mevzuat görülebilir. Örgün eğitim dışına çıkarılmak denildiği için kendi rızanızla geçmeniz sayılmıyor olmalı.

İyi halt yediniz. Böyle doğru olmayan bilgileri yaymaya devam edin. Allah korusun işe yarar bir şey yaparsınız.

Burada ilgili mevzuat görülebilir. Örgün eğitim dışına çıkarılmak denildiği için kendi rızanızla geçmeniz sayılmıyor olmalı.
Halt malt diyorsunuz ama bu attığınız da bir sitede yazıyor. Benim bu siteye bakıp bakmadığımı bilemezsiniz ve okuduğum bilgiler attığınız sitedekiyle aynı. Hatta baktığım bütün kaynaklar aynı. Doğru olmayan bilgi yayıyor diyorsun attığın yerde de benim söylediklerimin aynısı yazıyor.

Sonuç olarak örgün eğitimden çıkarılma cezası almadığımıza göre bursun kesilmemesi lazım.
Selametle.

Sınıf tekrarı ile birden fazla kez sınıf tekrarı arasında fark var.

Daha okuduğunuzu idrak edemiyorsunuz. Hayatta kalmada başarılar.
Sınıf tekrarı ne alaka ya? :D

12. sınıfı açıktan bitirmekten bahsediyoruz.

Eee siz daha ne anlattığınızı bilmiyorsunuz. Nasıl bağladınız konuyu sınıfta kalmaya öğrenemedik?

Üstüne vazife olmayan işlerle ilgilenme derim. Hangi konuya ne yazdığını bilmiyorsun bak işine.

Son düzenleme:
Arkadaşlar merhaba ben de 12. sınıftayım ve bir hafta önce açığa aldım. Maalesef bursumuz açık öğretim lisesine geçince kesiliyormuş.
Meb.govdan pybs ile mevzuata bakınca 27. maddesinde net bir şekilde belirtiyor. Ben Ekim'de geçtiğim için bu aylığı büyük ihtimalle alırım. Fakat kasım yatmaz sanırım.

Ben bulamadım öyle bir madde.
Şöyle Google'a "pybs mevzuat" yazıp arattır. Orda ilk site zaten ogm.meb.gov.tr
Oraya gir direkt karşına çıkıyor uzun bir şekilde 27. Madde de şöyle yazıyor - kopyala yapıştır yapıyorum-:
Daha önceki hükümlere ek olarak yeni getirilen hükümle; Yönetmeliğin 5 inci maddesinin ikinci fıkrasının (a), (b) ve (c) bentlerinde belirtilen çocuklar hariç olmak üzere özel bir okula kayıt veya nakil yaptıran, açık öğretim ortaokulu veya açık öğretim lisesi, mesleki açık öğretim lisesi, mesleki ve teknik açık öğretim okuluna nakil olanlar ile özel bir okula kayıt veya nakil yaptıranlar ile öğrenim gördüğü okuldan ayrılıp yurt dışına giden ortaokul ve imam hatip ortaokulu öğrencilerinin bursluluğu, ortaöğretim öğrencilerinin ise yatılılığı veya bursluluğu okul müdürlüklerince sona erdirileceği belirtilmiştir.

Benim bundan anladığım kesileceği fakat benim de isteğim kesilmemesi. Ne de olsa 360Tl az para değil

Son düzenleme:

Geri
Yukarı