PYBS bursu açık liseye geçince kesilir mi?

Şöyle Google'a "pybs mevzuat" yazıp arattır. Orda ilk site zaten ogm.meb.gov.tr
Oraya gir direkt karşına çıkıyor uzun bir şekilde 27. Madde de şöyle yazıyor - kopyala yapıştır yapıyorum-:
Daha önceki hükümlere ek olarak yeni getirilen hükümle; Yönetmeliğin 5 inci maddesinin ikinci fıkrasının (a), (b) ve (c) bentlerinde belirtilen çocuklar hariç olmak üzere özel bir okula kayıt veya nakil yaptıran, açık öğretim ortaokulu veya açık öğretim lisesi, mesleki açık öğretim lisesi, mesleki ve teknik açık öğretim okuluna nakil olanlar ile özel bir okula kayıt veya nakil yaptıranlar ile öğrenim gördüğü okuldan ayrılıp yurt dışına giden ortaokul ve imam hatip ortaokulu öğrencilerinin bursluluğu, ortaöğretim öğrencilerinin ise yatılılığı veya bursluluğu okul müdürlüklerince sona erdirileceği belirtilmiştir.

Benim bundan anladığım kesileceği fakat benim de isteğim kesilmemesi. Ne de olsa 360Tl az para değil

yapacak bir şey yok o zaman kesilecek gibi ama inşallah kesilmez.

Selam arkadaşlar. 12. sınıfa gidiyorum, 5. sınıftan beri burs alıyorum. Geçen hafta açık liseye geçtim. Kredim bir kere sınava girince dolacak. Biraz düşündüm, bu burs okul giderlerine harcamamız için veriliyor diye biliyorum. Açık liseye geçince okul gideri de olmuyor. Bursum kesilir mi?

Hocam ben de bu sene açığa geçtim. 12. sınıfım. Bu ay yatmış burs ama diğer aylar yatmayacak diye biliyorum. Örgün eğitimin içinde olmadığımız için.
Selam arkadaşlar. 12. sınıfa gidiyorum, 5. sınıftan beri burs alıyorum. Geçen hafta açık liseye geçtim. Kredim bir kere sınava girince dolacak. Biraz düşündüm, bu burs okul giderlerine harcamamız için veriliyor diye biliyorum. Açık liseye geçince okul gideri de olmuyor. Bursum kesilir mi?
Hocam ben de bu sene açığa geçtim. 12. sınıfım. Bu ay yatmış burs ama diğer aylar yatmayacak diye biliyorum. Örgün eğitimin içinde olmadığımız için.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı