Pylon XPG 750W vs Seasonic 650W Gold

Ryzen 2600
rx 590 nitro + (3060 ile değiştimeyi düşünüyorum)
Bunlar var hocam. Başka bir şey varsa önerebileceğiniz bekliyorum zira cv650'nin fanından gelen takırtı sesinden kafayı yemek üzereyim bu gece almam gerekiyor.

Hocam kaliteli bir 650W gayet yeter bu sisteme. 3060'ı da besler sorun olmadan.

:)

Hocam taksitle almam gerekiyor. Çok vade koyuyor attığınız linkte. O yüzden Amazon'dan bakıyorum ben. XPG CORE REACTOR 650W 80 Plus Gold Power Supply Güç Kaynağı - 650G-BKCEU | Adeks Store
Bu nasıldır sizce? Aylık 150 TL'ye geliyor. Bunu ya da MSI modellerinden de alabilirim Amazon'dan

Aslında aralarında aşırı fark edecek bir şey yok. İki ürün de 10 yıl garantili. Japon kapasitörleri var, her ikisi de modüler ve sanayi sınıfı korumaları tam (6/6) ama XPG'de fazladan iki özellik daha bulunuyor:

Yüksüz çalışma (NLO)
Dalgalanma ve ani deşarj koruması (SIP)

Açıkçası ben XPG'nin ürününü alsanız fena olmaz diyorum, hem daha ucuz.

Aslında aralarında aşırı fark edecek bir şey yok. İki ürün de 10 yıl garantili. Japon kapasitörleri var, her ikisi de modüler ve sanayi sınıfı korumaları tam (6/6) ama XPG'de fazladan iki özellik daha bulunuyor:

Yüksüz çalışma (NLO)
Dalgalanma ve ani deşarj koruması (SIP)

Açıkçası ben XPG'nin ürününü alsanız fena olmaz diyorum, hem daha ucuz.
Fanı sorun çıkarır mı peki corsair gibi 3-4 ay sonra. 2 corsairde fandan dolayı garantilik oldu. Artık performanstan çok fanı tıkırtı sesi yapcak mı diye bakıyorum güç kaynağı ararken.

Fanı sorun çıkarır mı peki Corsair gibi 3-4 ay sonra. 2 Corsair'de fandan dolayı garantilik oldu. Artık performanstan çok fanı tıkırtı sesi yapacak mı diye bakıyorum güç kaynağı ararken.

Şu ana kadar XPG'den öyle bir vaka görmedim açıkçası, her güç kaynağında coil whine durumu olabilir garantiye gönderirsiniz olur biter. İki Corsair PSU da sanırım CV serisinden yani coil whine ihtimali daha yüksek olan bir seri.

Ayrıca XPG Core Reactor PSU Tier List listesinde (Linus Tech Tips'e göre) Tier A yani en üst seviyede.

Şu ana kadar XPG'den öyle bir vaka görmedim açıkçası, her güç kaynağında coil whine durumu olabilir garantiye gönderirsiniz olur biter. İki Corsair PSU da sanırım CV serisinden yani coil whine ihtimali daha yüksek olan bir seri.

Ayrıca XPG Core Reactor PSU Tier List listesinde (Linus Tech Tips'e göre) Tier A yani en üst seviyede.
Benim dediğim cw değil hocam. Linkteki ses.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Linkteki ürünü aldım. Yardımcı olan herkese teşekkürler.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı