Python IDE seçimi

ihydrogeni

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Yazılım Tasaarım Müh.
Sadece yazmak için değil, ayrıca içinde konsolunu çalıştırabileceğim bir IDE'ye ihtiyacım var. Şu an Spyder4 kullanıyorum ama, önerilerinizi dinlemek isterim.

Sistem imzada yazıyor sen söyle iyi mi :D

Mümkünse gerçek zamanlı kod kontrolü yapan ideler. VS yanlış yazdığında hata vermesi gibi.
Ben ondan kat kat düşük bir sistemde akıcı bir şekilde kullanıyorum. Sizde sıkıntı olmaz. Şimdi siz sorunca ben de merak ettim acaba PyCharm'da var mıydı diye hiç dikkat etmedim.

Ben ondan kat kat düşük bir sistemde akıcı bir şekilde kullanıyorum. Sizde sıkıntı olmaz. Şimdi siz sorunca ben de merak ettim acaba PyCharm'da var mıydı diye hiç dikkat etmedim.
Spyder yanlış yazdığın satırda X işareti ile burda hata var diye işaretliyor.
MinGW kullanırken satır satır hata düzeltmekten bıktım, burda da uğraşmak istemiyorum açıkçası. Pek python ile de aram yok zaten, en basit işlemi bile google ile yapıyorum, hoca ödevi serbest bıraksa Java/C#/C++/C o an hangisi kolayıma gelirse yazardım, muhtemelen Java olurdu. 😆
NS2 trace dosyasınında jitter hesabı yapmak, rezillik 🤦‍♂️

Spyder yanlış yazdığın satırda X işareti ile burda hata var diye işaretliyor.
MinGW kullanırken satır satır hata düzeltmekten bıktım, burda da uğraşmak istemiyorum açıkçası. Pek python ile de aram yok zaten, en basit işlemi bile google ile yapıyorum, hoca ödevi serbest bıraksa Java/C#/C++/C o an hangisi kolayıma gelirse yazardım, muhtemelen Java olurdu. 😆
NS2 trace dosyasınında jitter hesabı yapmak, rezillik 🤦‍♂️
Az önce baktım da yanlış yazılan yerlerin altını kırmızılaştırıyor ve yan tarafta ki çubukta ünlem işareti ile belirtiliyor. Hiç olmadı çalıştırınca zaten nerede hata olduğunu söylüyor.

Az önce baktım da yanlış yazılan yerlerin altını kırmızılaştırıyor ve yan tarafta ki çubukta ünlem işareti ile belirtiliyor. Hiç olmadı çalıştırınca zaten nerede hata olduğunu söylüyor.
İşte çalışma zamanında bana sadece mantık hataları gelsin istiyorum, atama yazım hataları gelsin istemiyorum.

İşte çalışma zamanında bana sadece mantık hataları gelsin istiyorum, atama yazım hataları gelsin istemiyorum.
Sanırsam o yok ya da eklenti ile geliyor çünkü göremedim hiç. Galiba Visual Studio kullanmak zorundasınız.
Ekran Alıntısı.PNG

Geri
Yukarı