Çözüldü Python IDLE'de veriler arasına boşluk bırakma nasıl yapılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Arkadaşlar ben bir program kodluyorum. Kullanıcıdan aldığı verileri bir dosyaya yazıyor. O dosyada mesela e-posta ile kullanıcı adını bitişik yazıyor. Programın kaydederken araya boşluk koymasını nasıl sağlarım? Ve her seferinde başına rastgele bir sayı eklemesini?
Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Çözüm
Merhaba,

Aşağıdaki şekilde değişkenlere atayarak tek satıra yazdırabilirsiniz ihtiyacınız olan verileri.

v1 = eposta
v2 = kullanıcı
v3 = şifre

klncblglr.write(v1"\t"v2"\t"v3)

Rastgele sayı için aşağıdaki kodlar yeterli olacaktır.

from random import random
print(random())

Kolayımda derleyici bulunmuyor şu anda bu nedenle ufak tefek yazım hataları olabilir.
Kodları -özel değilse- paylaşabilir misiniz? Ben daha çok iyi değilim ama belki yardımım dokunur.
ilk önce kullanıcıya eposta şifre soruyor sonra bunları dosyaya yazıyor
klncblglr.write(Eposta+' ')
klncblglr.write(kullanıcıadı+' ')
klncblglr.write(şifre+'\n')
klncblglr.close()
Merhaba,

Aşağıda örneği yer almaktadır. Daha sonra rahat edebilmeniz için boşluk yerine tab koymanızı öneririm.

Boşluk: print("Hello" + " " + "World!")

Tab: print("Hello\tWorld!")
Peki nasıl her seferinde yazının önüne rastgele bir sayı koyabilmesini sağlarım ??

Son düzenleme:
Merhaba,

Aşağıdaki şekilde değişkenlere atayarak tek satıra yazdırabilirsiniz ihtiyacınız olan verileri.

v1 = eposta
v2 = kullanıcı
v3 = şifre

klncblglr.write(v1"\t"v2"\t"v3)

Rastgele sayı için aşağıdaki kodlar yeterli olacaktır.

from random import random
print(random())

Kolayımda derleyici bulunmuyor şu anda bu nedenle ufak tefek yazım hataları olabilir.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı