Python ile bilgisayar nasıl uyandırılır?

ayalkin

Hectopat
Soru biraz saçma gelmiş olabilir ama kusura bakmayın. Küçük bir programcık yazdım kendim için. Bu programın örnek vermek gerekirse günde 5 defa çalışmasını istiyorum. Bilgisayar açıkken sorun değil istediğim kadar çalıştırabilirim. Mesela bilgisayar uykuda iken bilgisayarı uyandırıp işlemlere devam edip geri uyumasını istiyorum. Bunun için nasıl bir yol izlemeliyim. Üstadlarım beni bir aydınlatır mısınız?

Eylem Tekrarlayıcı siteden eylem tekrarlayıcı indirin. Eylem tekrarlayıcı sizin fare ve klavye hareketlerinizi tekrarlar. Tekrarlayıcıya süre verebiliyorsunuz. Mesela 1 saatte 1 kere yap gibisinden. Uyku modu da bilgisayarda işlem yapılana kadar süren bir mod olduğuna göre eylem tekrarlayıcının fare yada klavye ile işlem yapması uyku modundan çıkmasını sağlayabilir. Denemedim ama denenebilir.

1624036282202.png

Taskschd.msc, buradan oluşturabilirsin.
Eylem Tekrarlayıcı siteden eylem tekrarlayıcı indirin. Eylem tekrarlayıcı sizin fare ve klavye hareketlerinizi tekrarlar. Tekrarlayıcıya süre verebiliyorsunuz. Mesela 1 saatte 1 kere yap gibisinden. Uyku modu da bilgisayarda işlem yapılana kadar süren bir mod olduğuna göre eylem tekrarlayıcının fare yada klavye ile işlem yapması uyku modundan çıkmasını sağlayabilir. Denemedim ama denenebilir.
Windows'un kendi özelliği var. Ekstra bir şey indirmesine gerek yok.

Hocam hibernasyon modu derken hazırda bekletmeyi mi kast ediyorsunuz? Taskschd.msc den programı görev olarak atamak yetecek mi hocam?
Hayır hibernasyon kısmını boş verebilirsiniz. Ben yanlış biliyormuşum. Bu mod her türlü durumda sıkıntısız çalışıyor. Eğer güç seçeneklerinden zamanlanmış uyanmaları devre dışı bırakı seçmediyseniz tabii.
Hocam hibernasyon modu derken hazırda bekletmeyi mi kast ediyorsunuz? Taskschd.msc den programı görev olarak atamak yetecek mi hocam?
Görev olarak atayıp koşullar kısmında uyandır seçeneğini seçtiyseniz yeterli olacaktır.

Geri
Yukarı