Python-MySQL Datatype'a INT yazamıyorum

Inperiance

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, Python ile MySQL çalışıyorum. MySQL de çoğu Datatype'ı kaydedebiliyorum fakat integer değerini kaydedemiyorum. Başta kaydediyormuş gibi gözüküyor fakat kaydedildi dedikten sonra datatype sıfırlanıyor. Biraz araştırdım ve sorunun Türkçe karakterlerden dolayı olduğunu öğrendim. Birkaç kez denedim ama yine de yapamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• 1643225530867.png
    1643225530867.png
    63,5 KB · Görüntüleme: 53
Son düzenleyen: Moderatör:
Python ile MySQL'e integer değerleri kaydederken Türkçe karakterlerin sebep olduğu bir sorunla karşılaşmak çok olası değildir. Bu sorun genellikle veritabanı yapılandırmasındaki hatalardan veya yanlış kullanımdan kaynaklanır.

İlk olarak, integer değerlerinizi hangi veri türüne kaydettiğinizden emin olun. MySQL'de integer değerleri kaydetmek için "INT" veri türünü kullanmanız gerekir.

İkinci olarak, verilerinizi kaydederken doğru syntax'ı kullandığınızdan emin olun. Aşağıdaki örnek kodda, integer değerini MySQL veritabanına kaydetmek için kullanabileceğiniz bir yöntemdir:
Kod:
import mysql.connector

mydb = mysql.connector.connect(
  host="localhost",
  user="yourusername",
  password="yourpassword",
  database="mydatabase"
)

mycursor = mydb.cursor()

sql = "INSERT INTO mytable (mycolumn) VALUES (%s)"
val = (123,)

mycursor.execute(sql, val)

mydb.commit()

print(mycursor.rowcount, "record inserted.")
Yukarıdaki kodda, "mytable" adlı bir tabloya "mycolumn" adlı sütuna "123" değerini kaydediyoruz. "mycolumn" sütunu bir "INT" türüdür.

Eğer hala sorun yaşıyorsanız, kodunuzu ve hata mesajınızı paylaşırsanız daha detaylı bir yardım sağlayabilirim.

Geri
Yukarı