Çözüldü Python "Name is not defined" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

berat önel

Hectopat
Arkadaşlar, saçma bir şekilde Python'ın kendi arayüzünde kod çalışırken VS Code üzerinde çalışmıyor. Görüntüleri bırakıyorum. Aynı durum type için değil sadece, print için de oluyor.

Ekran Alıntı22ı.PNG

Ekran Alıntısı.PNG

Çözüm
Kullanıcı adınızı mı değiştirdiniz? Öyle ise Türkçe karakter kullandınız mı?
Kullanıcı adınızı değiştirmediyseniz dosyayı nerede oluşturdunuz?

Tamam hocam hatayı buldum çok saçma bir şeymiş, tamamen benim hatam. Kodun sadece tek satırını seçip sağ üstten run code yaptığım için tanımladığım değerleri, stringleri vs göremiyordu çözdüm.
Soyadındaki ö harfinden olduğuna bahse girebilirim. Kullanıcı adını değiştirmeyi dene. Bulabilirsem konusunu atarım.

40 sene düşünsem aklıma gelmez dur bir deneyeyim :D
Dosyayı kaydetmemiş olabilir misiniz? 1. satır hata veriyor ancak type komutu 4. satırda.

Kaydedip de denedim değişmedi. Print komutu da aynı şekilde hata veriyor. Bir kere yazıyorum sonrasında ikinci defa denediğimde olmuyor.

40 sene düşünsem aklıma gelmez dur bir deneyeyim :D

Kaydedip de denedim değişmedi. Print komutu da aynı şekilde hata veriyor. Bir kere yazıyorum sonrasında ikinci defa denediğimde olmuyor.
O zaman @Vavien. hocamın söylediğini deneyebilirsiniz. Olmazsa F5 ile değil de terminal ile çalıştırmayı deneyin, python dosyaadi.py gibi. Çözeceğinden emin değilim ama çözme ihtimali var.

Kullanıcı adınızı mı değiştirdiniz? Öyle ise Türkçe karakter kullandınız mı?
Kullanıcı adınızı değiştirmediyseniz dosyayı nerede oluşturdunuz?

Tamam hocam hatayı buldum çok saçma bir şeymiş, tamamen benim hatam. Kodun sadece tek satırını seçip sağ üstten run code yaptığım için tanımladığım değerleri, stringleri vs göremiyordu çözdüm.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı