Python nasıl öğrenilir?

Batuhan Gün

Decapat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Üniversite Öğrencisi
Bilgisayar mühendisliği öğrencisiyim. Şu anda hazırlık okuyorum. Sadece biraz HTML biliyorum fakat HTML çok sıkıcı geldiği için HTML ile programlamaya başlamak istemiyorum. Kariyerimde donanım ağırlıklı bir yol çizmek istiyorum aynı zamanda çok sık kullanılan yazılım dillerinden birkaç tanesini öğrenmek istiyorum. İlk olarak Python ile başlamaya karar verdim çünkü yapay zeka ile ilgili uzun çaplı bir projem var kafamda. Sorum şu ben bu Python dilini en temizlen iyi ve en anlaşılır şekilde nereden öğrenebilirim?
Konunun uzmanı olan kıymetli kardeşlerim abilerim bir yol gösterebilirseniz çok makbule geçer.

Son düzenleyen: Moderatör:
Temel bir şekilde, düşük seviye İngilizce ile öğrenebileceğin bir site bırakıyorum.

Burada yazılanları öğrenmen Python öğrendiğin anlamına gelmeyecek. Sadece syntaxını kullanmayı öğrenip basit şeyler yapabilecek şekilde olacaksın. Devamın kendini geliştirmek istediğin alana yönelik eğitimler alabilirsin. İngilizcen iyiyse sınırsız kaynağa sahipsin zaten.

Ufak bir bilgi: HTML zaten programlamaya başlayabileceğin bir dil değil. Çünkü programlama dili değil.

Üniversitede HTML ile öğretime başlayan bir okulu ilk defa görüyorum. Hangi okuldasınız acaba?

Temel bir şekilde, düşük seviye İngilizce ile öğrenebileceğin bir site bırakıyorum.

Burada yazılanları öğrenmen Python öğrendiğin anlamına gelmeyecek. Sadece syntaxını kullanmayı öğrenip basit şeyler yapabilecek şekilde olacaksın. Devamın kendini geliştirmek istediğin alana yönelik eğitimler alabilirsin. İngilizcen iyiyse sınırsız kaynağa sahipsin zaten.

Ufak bir bilgi: HTML zaten programlamaya başlayabileceğin bir dil değil. Çünkü programlama dili değil.

Üniversitede HTML ile öğretime başlayan bir okulu ilk defa görüyorum. Hangi okuldasınız acaba?
Üniversitemde daha programlama görmeye başlamadım yukarıda belirttiğim gibi hazırlık okuyorum (yabancı dil) seneye bölümüm başlayacak.Kendi çapımda yaptığım araştırmalar doğrultusunda bazı kaynaklar programlama dillerine başlamadan önce HTML CSS öğrenmemiz kanaatinde.Ön hazırlık olurmuş cart curt misali.Nişantaşı Üniversitesinde okuyorum çoğu mühendislikte olduğu gibi ilk sene ağırlıklı olarak fizik matematik göreceğim için şu andan itibaren baya bi vaktim var ben de bu vakti kendimi geliştirmeye adamak istiyorum fakat birilerinin yol göstertmesi lazım yoksa dediğiniz gibi HTML çukurunda kalırdım hala.

@Batuhan Gün Genelde çoğu üniversite C dil ailesiyle başlar programlamaya. C++ ile ilgilenebilirsin istersen. C++ öğrendikten sonra Python'ı öğrenmen en fazla 3 gün sürecektir.

İngilizceni geliştirdikten sonra sınırsız kaynağa sahipsin zaten. :)

HTML ve CSS web tarafında front-end (ön yüz) dilleridir ve başlangıçla alakaları yoktur. Ayrıca bunlar programlama dili de değildirler.

Ben ilk Python öğrenmeye başladığım zaman kendime küçük projelerden hedef koymuştum. Araştırarak onları zor bela yazmıştım. Sonrasında az da olsa kullandıklarımı öğrendiğimi fark ettim. Ben bu yöntemle başlamıştım, siz de deneyebilirsiniz. @Ecmel 'in bıraktığı kaynak da gayet iyi. Ayrıca Googla'da "basit python projeleri" şeklinde arama yaparsanız, karşınıza farklı şeyler de çıkacaktır.

Yine @Ecmel 'in dediği gibi HTML CSS, işaretleme dilidir. Web alanında metinlerin yapılandırılmasında kullanılırlar.
Python farklıdır. Programlama dili olduğu için, direkt olarak bilgisayara veya makineye ne yapması gerektiğini söyler.

Çok bilgili değilim ama aklımda bunlar kalmış. Eksik veya yanlış söylediysem kusuruma bakmayın. Bilen arkadaşlar, yanlışlarımı düzeltmekten çekinmesinler. :)

Geri
Yukarı