Python program otomatikleştirme

ayalkin

Hectopat
Merhabalar, Python ile bilgisayarımda kullanmış olduğum bir programı otomatikleştirmek istiyorum. Bunun için önerdiğiniz bir Python kütüphanesi var mı? Benim aklıma sadece OpenCV ve Win32 geliyor.

Win32 bindinglerine ihtiyacınız var. Eğer otomatize edeceğiniz uygulama Win32 API'ın UI sistemini kullanıyorsa oradaki tüm UI eleamanları ile etkileşime girebilirsiniz Winapi ile. Öyle değilse ya koordinatlarla simüle edersiniz ya da görüntü algılama yollarına gidebilirsiniz.

Bir de şöyle bişi var, UI native Winapi değilse büyük ihtmalle HTML5'dir. VSCode, Discord gibi; bu durumda doğrudan etkileşime geçebilirsiniz oradaki frontend ile.

Başka yöntemler de var, uygulamanın kullandığı dynamic-linked objeleri kullanabilirsiniz ya da uygulamayı disassemble edip değiştirerek kontrol edebilirsiniz. C# ile yazılmışsa doğrudan C#'a disassemble edebilir, değiştirip tekrar derleyebilirsiniz.

@hange Belirli zamanlarda belirli şeyleri yerine getirmesini istiyorum. Aslında çok fazla ekstrem şeylerde yapmasını istemiyorum.

@MeowingCat Önerilerin için teşekkür ederim. Uygulamanın hangi dilde yazıldığını bilmediğim için dediğiniz yöntemleri deneyeceğim. Sanırım görüntü işleme üzerine bir şeyler yazıcam. Acaba gözden kaçırdığım kullanımı kolay ve basit az uğraştıracak bir modül var mı diye merak etmiştim. Sanırım yokmuş 😂

time ya da datetime modülünü kullanabilirsin.
datetime : tarihi belirtir
mesela eğer datetime == mayıs 15, 21:34:
<tab> print("saat 21:34, yarın doğum günün!")

Yeni konular

Geri
Yukarı